PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biura, handel i komunikacja pod jednym dachem. Wroclavia nabiera kształtów

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 lis 2016 15:00

Biura, handel i komunikacja pod jednym dachem. Wroclavia nabiera kształtów Wroclavia, wizualizacja

Konstrukcja wielofunkcyjnego budynku o łącznej kubaturze 1 mln m³ jest już gotowa. Do końca listopada obiekt będzie w tzw. stanie surowym zamkniętym, co umożliwi rozpoczęcie prac wykończeniowych. Wroclavia ma być gotowa w październiku 2017 r.

REKLAMA

Budynek Wroclavii ma już docelową wysokość, gotową konstrukcję ścian, stropy, klatki schodowe, szyby windowe oraz dach. Jeszcze w czerwcu od strony ul. Dyrekcyjnej rozpoczęły się prace nad elewacją – zarówno szklaną, jak i aluminiową – która zostanie w pełni ukończona w połowie przyszłego roku. Elewacja Wroclavii zostanie wykonana ze specjalnie zaprojektowanych płyt aluminiowych, perforowanych w taki sposób, by dawały efekt trójwymiarowości. Elewacja ramp wjazdowych na parkingi od ul. Joannitów będzie pokryta całorocznymi pionowymi ogrodami. Dodatkową atrakcją i wyjątkową cechą Wroclavii będzie iluminacja fasady umożliwiająca zmianę barwy oświetlenia na dowolny kolor.

W całości gotowa jest stalowa konstrukcja dachu, a także szklane świetliki, które znajdą się na jego powierzchni. Łącznie zajmują one aż 3 tys. mkw., dzięki czemu w całym kompleksie będzie dużo naturalnego i przyjaznego dla odwiedzających światła.

Trwają też prace nad zadaszeniami wejść do Wroclavii, które kształtem nawiązywać będą do korony drzew,  płynnie wkomponowanej w krajobraz miasta. Wejścia do obiektu oraz zadaszenia zostaną wykonane – co stanowi nowość w Polsce – z niezwykle trwałego materiału: GRP. Materiał ten służy do budowy jachtów pełnomorskich i samolotów, użyto go też do budowy Serpentine Gallery w londyńskim Hyde Parku.

Zgodnie z planem do końca listopada dach budynku zostanie uszczelniony, co umożliwi jeszcze
w tym roku rozpoczęcie prac wykończeniowych w jego wnętrzu. W obiekcie zainstalowano wentylację mechaniczną (wykonana w 80 proc.), klimatyzację (wykonana w 80 proc.) a także przyłącze do miejskiej sieci energetycznej oraz ciepłowniczej.

Wewnątrz odbywają się przygotowania do instalacji podwieszanych sufitów, szklanych balustrad
oraz marmurowej posadzki. Poszczególne poziomy galerii, zarówno w zakresie kolorystyki wnętrz, jak i przez rodzaj użytych materiałów, nawiązywać będą do trzech warstw lasu: poszycia, pnia drzewa oraz korony drzew.

Multifunkcjonalność Wroclavii

Otwarcie Wroclavii nastąpi w październiku 2017 r. Z chwilą ukończenia inwestycji Wrocław otrzyma  nowoczesny obiekt handlowo-biurowy zintegrowany z dworcem Polbus. Zgodnie z najnowszymi trendami budownictwa komercyjnego obiekt będzie łączył wiele funkcji. Od ul. Suchej powstanie przestrzeń biurowa o powierzchni 7 tys. mkw. Tymczasem dla handlu przeznaczono 64 tys. mkw. dla ok. 200 sklepów. Obiekt pomieści też ok. 20 restauracji, 20-salowe kino Cinema City, m.in. jedyny w mieście IMAX). Będzie też pełnił funkcje komunikacyjną jako dworzec autobusowy o powierzchni 7 tys. mkw.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA