PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biura, handel i komunikacja pod jednym dachem. Wroclavia nabiera kształtów

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 lis 2016 15:00

Biura, handel i komunikacja pod jednym dachem. Wroclavia nabiera kształtów Wroclavia, wizualizacja

Konstrukcja wielofunkcyjnego budynku o łącznej kubaturze 1 mln m³ jest już gotowa. Do końca listopada obiekt będzie w tzw. stanie surowym zamkniętym, co umożliwi rozpoczęcie prac wykończeniowych. Wroclavia ma być gotowa w październiku 2017 r.

REKLAMA

Budynek Wroclavii ma już docelową wysokość, gotową konstrukcję ścian, stropy, klatki schodowe, szyby windowe oraz dach. Jeszcze w czerwcu od strony ul. Dyrekcyjnej rozpoczęły się prace nad elewacją – zarówno szklaną, jak i aluminiową – która zostanie w pełni ukończona w połowie przyszłego roku. Elewacja Wroclavii zostanie wykonana ze specjalnie zaprojektowanych płyt aluminiowych, perforowanych w taki sposób, by dawały efekt trójwymiarowości. Elewacja ramp wjazdowych na parkingi od ul. Joannitów będzie pokryta całorocznymi pionowymi ogrodami. Dodatkową atrakcją i wyjątkową cechą Wroclavii będzie iluminacja fasady umożliwiająca zmianę barwy oświetlenia na dowolny kolor.

W całości gotowa jest stalowa konstrukcja dachu, a także szklane świetliki, które znajdą się na jego powierzchni. Łącznie zajmują one aż 3 tys. mkw., dzięki czemu w całym kompleksie będzie dużo naturalnego i przyjaznego dla odwiedzających światła.

Trwają też prace nad zadaszeniami wejść do Wroclavii, które kształtem nawiązywać będą do korony drzew,  płynnie wkomponowanej w krajobraz miasta. Wejścia do obiektu oraz zadaszenia zostaną wykonane – co stanowi nowość w Polsce – z niezwykle trwałego materiału: GRP. Materiał ten służy do budowy jachtów pełnomorskich i samolotów, użyto go też do budowy Serpentine Gallery w londyńskim Hyde Parku.

Zgodnie z planem do końca listopada dach budynku zostanie uszczelniony, co umożliwi jeszcze
w tym roku rozpoczęcie prac wykończeniowych w jego wnętrzu. W obiekcie zainstalowano wentylację mechaniczną (wykonana w 80 proc.), klimatyzację (wykonana w 80 proc.) a także przyłącze do miejskiej sieci energetycznej oraz ciepłowniczej.

Wewnątrz odbywają się przygotowania do instalacji podwieszanych sufitów, szklanych balustrad
oraz marmurowej posadzki. Poszczególne poziomy galerii, zarówno w zakresie kolorystyki wnętrz, jak i przez rodzaj użytych materiałów, nawiązywać będą do trzech warstw lasu: poszycia, pnia drzewa oraz korony drzew.

Multifunkcjonalność Wroclavii

Otwarcie Wroclavii nastąpi w październiku 2017 r. Z chwilą ukończenia inwestycji Wrocław otrzyma  nowoczesny obiekt handlowo-biurowy zintegrowany z dworcem Polbus. Zgodnie z najnowszymi trendami budownictwa komercyjnego obiekt będzie łączył wiele funkcji. Od ul. Suchej powstanie przestrzeń biurowa o powierzchni 7 tys. mkw. Tymczasem dla handlu przeznaczono 64 tys. mkw. dla ok. 200 sklepów. Obiekt pomieści też ok. 20 restauracji, 20-salowe kino Cinema City, m.in. jedyny w mieście IMAX). Będzie też pełnił funkcje komunikacyjną jako dworzec autobusowy o powierzchni 7 tys. mkw.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA