PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Blackstone finalizuje przejęcie Multi Corporation

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 paź 2013 17:25

Blackstone finalizuje przejęcie Multi Corporation

Firma private equity Blackstone ogłosiła zakończenie procesu akwizycji Multi Corporation. Oznacza to, że do portfolio amerykańskiej firmy trafiło 56 centrów handlowych w całej Europie, w tym w Polsce.

REKLAMA

Centra Multi w ubiegłym roku gościły łącznie 330 milionów klientów, którzy wydali w nich 3,2 mld euro. W 56 centrach handlowych znajduje się łącznie 5200 punktów handlowych, usługowych i rozrywkowych. Multi zatrudnia łącznie 500 pracowników w 13 krajach.

- Cieszymy się z dołączenia Multi do grupy Blackstone. Nasze przejęcie zdecydowanie wzmocniło pozycję finansową Multi, którego portfolio zawiera nieruchomości o najwyższej jakości w Europie. Zespół Multi ma wybitne osiągnięcia w rewitalizacji centrów handlowych i doskonałe wyniki w kreowaniu przestrzeni, które czynią zakupy ekscytującymi, przyciągając zarówno klientów, jak i najbardziej pożądanych najemców. Blackstone i Multi razem patrzą w przyszłość oczekując rozwoju i możliwości ekspansji na europejskim rynku handlowym - powiedział Ken Caplan, Head of European Real Estate w Blackstone.

Przejęcie kontroli nad Multi oznacza także zmiany w zarządzie, o których informowaliśmy na łamach portalu. Nowym prezesem firmy został dotychczasowy szef rady nadzorczej Multi: Dick van Well. Heino Vink oraz Mark van den Berg to pozostali członkowie zarządu. Stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej objął Jan Meines, do którego dołączyli: Jonathan Lurie (Blackstone) oraz Robert Welanetz, były szef działu handlowego w Jones Lang LaSalle.

- Jesteśmy zadowoleni z wejścia w struktury Blackstone, którego pozycja na rynku nieruchomości daje Multi możliwość kontynuowania historii sukcesów. Blackstone jest wiodącym światowym inwestorem rynku nieruchomości, skupionym na tworzeniu wartości poprzez zaangażowane zarządzanie i ukierunkowane inwestycje - skomentował Dick van Well, prezes zarządu Multi.

- Przejęcie Multi przez Blackstone to potwierdzenie posiadania zasobów o wysokiej jakości oraz kreatywności i poświęcenia naszych pracowników w dostarczaniu wartości dla konsumentów, najemców i inwestorów. Jesteśmy w dobrej sytuacji mogąc wykorzystać możliwość budowania portfolio i dalszego wzmacniania dynamiki centrów handlowych, które posiadamy i którymi zarządzamy, tworząc wartość dla konsumentów i interesujące destynacje dla lokalnych środowisk - dodał Heino Vink, członek zarządu Multi.

Obecnie Blackstone zarządza przedsiębiorstwami o łącznej wartości 64 mld dolarów.

Multi w Polsce do tej pory zbudował centrum handlowe w Koszalinie (sprzedane firmie Atrium) oraz buduje Forum Radunia w Gdańsku.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA