PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Blackstone kupuje kolejne centra handlowe Rank Progressu

  • Autor: www.propertynews.pl
  • 15 kwi 2011 10:35

Blackstone kupuje kolejne centra handlowe Rank Progressu

352 mln złotych, tyle zapłacą amerykańskie fundusze inwestycyjne za należące do Rank Progress dwa centra handlowe: Galerię Tęcza w Kaliszu i Twierdza w Zamościu.

REKLAMA

Centrum handlowe w Zamościu, którego otwarcie planowane jest na połowę maja tego roku  kupi spółka Rumex sp. z o.o. – połączona z funduszami Blackstone Real Estate. Obie strony zobowiązały się  zawrzeć przyrzeczoną umowę sprzedaży nie później niż do końca lipca za kwotę ponad 48,2 mln euro netto.

 Z kolei budowaną w Kaliszu Galerię Tęcza, która pierwszych klientów zaprosi na zakupy w październiku tego roku, kupuje także połączona z Blackstone Real Estate spółka Plantago sp. z o.o. Kwotę transakcji, która ma być zrealizowana do 30 grudnia tego roku, ustalono na poziomie 39,8 mln euro netto.

Ostateczne ceny sprzedaży mogą ulec zmianie w umowie przyrzeczonej po zakończeniu badania due diligence prowadzonego przez kupującego.

- Tydzień temu zawarliśmy ze spółka Zizia sp. z o.o. ( połączoną z  Blackstone Real Estate) przedwstępną umowę sprzedaży naszego centrum w Kłodzku za kwotę 158 mln złotych.  Dzisiaj te same fundusze zawierają z nami kolejne umowy. Jednym słowem, nasze centra handlowe zostały docenione przez inwestorów. Rank Progress to wiarygodny partner z którym współpraca przynosi dobre i stabilne zyski – podkreśla Jan Mroczka, prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

Centrum handlowe Galeria Twierdza w Zamościu , w której trwają ostatnie przygotowania do zaplanowanego na połowę maja otwarcia,  ma 31,5 tys. mkw. powierzchni całkowitej i parking na 850 miejsc. Obiekt jest skomercjalizowany obecnie w 95 proc., a wśród jego najemców znajdują się takie marki  jak:  Media Markt, Marks & Spencer, H&M, Intermarche.

Usytuowana w centrum Kalisza Galeria Tęcza ma być otwarta w październiku. Podobnie jak galeria zamojska ma bardzo wysoki stopień komercjalizacji. Na 33,5 tys. mkw. znajdą się supermarket spożywczy, wielosalowe kino Cinema3D, centrum fitness i ponad 50 sieciowych butików.

- Fundusze inwestycyjne, które zwracają się do nas z propozycjami współpracy są zainteresowane naszymi planami rozwoju. A są one szerokie  i obejmują nie tylko realizacje kolejnych regionalnych centrów handlowych w bardzo dobrych lokalizacjach na terenie całego kraju, ale także zacieśnienie współpracy z globalnymi operatorami oraz powrót do zamrożonych przez nas projektów mieszkaniowych. (…)Mamy sprecyzowane plany rozwoju na najbliższe 7-8 lat – podkreśla Jan Mroczka.

Na początku 2012 roku Rank Progress  odda do użytku kolejną własną  galerię w Świdnicy na Dolnym Śląsku oraz pierwszy etap centrum handlowego w Krośnie. Równocześnie przygotowuje nowe projekty regionalnych centrów handlowych w Duchnowie pod Warszawą, w Kielcach, Grudziądzu, Chojnicach, Skarżysku – Kamiennej i Jarosławiu.

W 2010 roku legnicki developer zarobił 91 mln złotych netto. Poziom aktywów zwiększył się o przeszło jedną trzecią od zeszłego roku do poziomu ponad 850 mln zł, a kapitał własny o prawie dwie trzecie do poziomu 346 mln zł.

Potencjał nakładów kapitałowych Rank Progress SA do końca roku 2014 może sięgnąć kwoty ponad 1 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA