PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bój o Galerię Wilanów

 • Autor: Propertynews.pl
 • 17 mar 2016 13:31

Bój o Galerię Wilanów Galeria Wilanów

Rozbicie Galerii Wilanów na kilka oddzielnych budynków zakłada projekt planu zagospodarowania przestrzennego, który stołeczny magistrat przedstawił radnym dzielnicy. GTC mówi twardo: taka inwestycja nie jest ekonomicznie realna.

REKLAMA

Zgodnie z projektem zaprezentowanym radnym, powierzchnia zabudowy galerii byłaby o 25 proc. mniejsza, niż zakładano. Ponadto obiekt nie byłby jednym budynkiem, ale zostałby rozdzielony na dwa oddzielne dodatkowo wizualnie rozdzielonych.

- Taka inwestycja nie jest dla nas ekonomicznie opłacalna i nie odpowiada na potrzeby lokalnych mieszkańców. Nie chcemy budować nowego street malla albo oddzielnych sklepów - powiedział Erez Boniel, członek zarządu GTC.

- Podtrzymujemy nasze zdanie, jeśli chodzi o charakter galerii i nasze plany. Chcemy robić to, co uważamy za słuszne. Rozmawialiśmy od wielu kwartałów z mieszkańcami - oni chcą centrum, chcą dużej oferty rozrywki - powiedział Boniel.

Jednocześnie GTC deklaruje, że przyszłość galerii zależy od decyzji miasta. - Nam zależy na jej realizacji jak najszybciej. Bez problemu sfinansujemy jednoczesną budowę dwóch inwestycji (GTC buduje obecnie Galerię Północą - przyp. red.). Harmonogram budowy zależy jednak od terminu udzielenia pozwolenia na budowę - dodał Erez Boniel

Galeria Wilanów zaprojektowana została przez studia architektoniczne APA Wojciechowski oraz Moshe Tzur Architects. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie 61 tys. mkw. w tym 250 sklepów i punktów usługowych. Ponadto klienci będą mogli korzystać z 2 200 miejsc parkingowych zlokalizowanych w podziemiu galerii oraz na dachu. Galeria Wilanów przyciągnęła już wielu cenionych najemców jak np. hipermarket Carrefour, Cinema City, H&M, marki grupy LPP i wielu innych. 

 • tom 2016-03-29 13:50:40
  Ja i wielu moich znajomych mamy nadzieje, że ta galeria nie powstanie w takim kształcie, bo to zabiłoby naszą dzielnicę. Straszny jest ten barak, ludzie mamy 21 wiek, totalny brak szacunku dla istniejącej architektury i Pałacu Wilanowskiego. Kompletny brak wyobraźni.
 • trynidad 2016-03-22 16:10:39
  W momencie zakupu działki plan miejscowy pozwalał GTC na budowę galerii, także jak najbardziej mają się o co ubiegać. Po zmianach inwestor musiał wnioskować o poprawki do planu, co nie znaczy jednak, że mają przez to kompletnie zmienić projekt, ba, że mieszkańcy z radnymi mogą bez ich zgody im takowy stworzyć. To jest jakiś absurd!
 • Marysia 2016-03-22 14:59:33
  Dokładnie deweloper znał obowiązujący plan, wiedział co kupuje, nie ma żadnych podstaw do roszczeń. GTC mieszkań nie zbuduje na tym terenie, bo to deweloper specjalizujący się w makabryłach typu Galeria Mokotów. Jeden Mordor na Warszawę to i tak o jeden Mordor za dużo.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA