PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Brak handlu w śródmieściu Krakowa to poważny błąd

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 lut 2016 07:47

Pomysł władz Krakowa, by nowe obiekty handlowe powstawały na obrzeżach miasta, może być korzystny dla właścicieli już istniejących obiektów. - Z naszej strony to dobrze, bo ludzie przyjadą do nas. Nie można jednak wyrzucić handlu ze śródmieścia, bo oznacza to jego stopniowe zamieranie - tłumaczy Andrzej Jarosz z Mayland Real Estate.

REKLAMA

- Kraków jest wciąż dość mocno w tyle, jeśli chodzi o dojrzałość rynku handlowego. Jest dużo poniżej przeciętnej,  jeśli chodzi o nasycenie handlem - tłumaczy Andrzej Jarosz, dyrektor marketingu i komunikacji Mayland Real Estate.

Jak dodaje, w Krakowie brakowało ostatnio spektakularnych otwarć dużych obiektów handlowych. - Mamy nadzieję, że Serenada będzie znaczącym wydarzeniem dla rynku, ale liczymy na jego dalszy rozwój - d0daje.

- W Polsce mówi się wiele na temat ożywienia ulic handlowych. Jeśli miasto chce wypychać handel na zewnątrz, mniej osób przyjedzie do centrum w celach zakupowych. Z naszej strony to dobrze - bo ludzie przyjadą do nas. Ale na pewno nie jest to sytuacja zero-jedynkowa. Nie można wyrzucić handlu ze śródmieścia, bo oznacza to jego stopniowe zamieranie - tłumaczy Jarosz.

  • qwertyk 2016-02-03 10:10:49
    A ktoś broni remontować kamienice w centrum na domy handlowe. Przykład wielki sklep Zara na samym Rynku Głównym. Wygląda fenomenalnie sam budynek, jak i sklep Zary lepiej się prezentuje niż w mallu. 100 razy ładniej niż kolejny blaszak handlowy. Wystarczy już tych cukierkowych centrów handlowych. Każde wygląda tak samo.

    W Polsce mamy za mało ulic handlowych z prawdziwego zdarzenia. Więc drodzy inwestorzy zmieńcie swoje podejście i zamiast wielkich inwestycji w blaszaki zacznijcie inwestować w kamienicę przy głównych ulicach handlowych.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA