PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Brak handlu w śródmieściu Krakowa to poważny błąd

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 lut 2016 07:47

Pomysł władz Krakowa, by nowe obiekty handlowe powstawały na obrzeżach miasta, może być korzystny dla właścicieli już istniejących obiektów. - Z naszej strony to dobrze, bo ludzie przyjadą do nas. Nie można jednak wyrzucić handlu ze śródmieścia, bo oznacza to jego stopniowe zamieranie - tłumaczy Andrzej Jarosz z Mayland Real Estate.

REKLAMA

- Kraków jest wciąż dość mocno w tyle, jeśli chodzi o dojrzałość rynku handlowego. Jest dużo poniżej przeciętnej,  jeśli chodzi o nasycenie handlem - tłumaczy Andrzej Jarosz, dyrektor marketingu i komunikacji Mayland Real Estate.

Jak dodaje, w Krakowie brakowało ostatnio spektakularnych otwarć dużych obiektów handlowych. - Mamy nadzieję, że Serenada będzie znaczącym wydarzeniem dla rynku, ale liczymy na jego dalszy rozwój - d0daje.

- W Polsce mówi się wiele na temat ożywienia ulic handlowych. Jeśli miasto chce wypychać handel na zewnątrz, mniej osób przyjedzie do centrum w celach zakupowych. Z naszej strony to dobrze - bo ludzie przyjadą do nas. Ale na pewno nie jest to sytuacja zero-jedynkowa. Nie można wyrzucić handlu ze śródmieścia, bo oznacza to jego stopniowe zamieranie - tłumaczy Jarosz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • qwertyk 2016-02-03 10:10:49
    A ktoś broni remontować kamienice w centrum na domy handlowe. Przykład wielki sklep Zara na samym Rynku Głównym. Wygląda fenomenalnie sam budynek, jak i sklep Zary lepiej się prezentuje niż w mallu. 100 razy ładniej niż kolejny blaszak handlowy. Wystarczy już tych cukierkowych centrów handlowych. Każde wygląda tak samo.

    W Polsce mamy za mało ulic handlowych z prawdziwego zdarzenia. Więc drodzy inwestorzy zmieńcie swoje podejście i zamiast wielkich inwestycji w blaszaki zacznijcie inwestować w kamienicę przy głównych ulicach handlowych.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA