PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Brexit kredytu nie powstrzyma. Są środki na finansowanie nieruchomości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 paź 2016 15:07

Brexit kredytu nie powstrzyma. Są środki na finansowanie nieruchomości Nigel Almond

Brexit nie wpłynie na gotowość instytucji finansujących do udzielania finansowania dłużnego na zakup nieruchomości komercyjnych w Wielkiej Brytanii - wynika z raportu Cushman & Wakefield dotyczącego trendów na europejskim rynku finansowania dłużnego European Lending Trends.

REKLAMA

W opublikowanym  czwartym wydaniu raportu firma Cushman & Wakefield przedstawia analizę odpowiedzi udzielonych przez 50 największych instytucji finansujących w Europie oraz opinie na temat bieżącej aktywności na rynku, a także prognozy na najbliższe sześć miesięcy.

Zdecydowana większość respondentów (95 proc.) stwierdziła, że wynik głosowania w sprawie Brexitu nie powstrzyma ich przed udzielaniem finansowania dłużnego w Wielkiej Brytanii, mimo iż zmniejszył się wolumen nowych kredytów udzielonych w Europie w minionych sześciu miesiącach. Wynikało to częściowo zarówno z ostrożności związanej z Brexitem, jak i mniejszej aktywności transakcyjnej na całym kontynencie w pierwszej połowie bieżącego roku w porównaniu z drugim półroczem 2015 r.

Z raportu wynika również, że sytuacja na rynkach europejskich napawa optymizmem i ponad połowa instytucji finansujących wskazuje na wzrost aktywności w zakresie finansowania nowych inwestycji oraz refinansowania istniejących zobowiązań w najbliższych sześciu miesiącach. Ok. 80 proc. instytucji przewiduje, że w porównaniu z minionym półroczem wolumen nowych kredytów utrzyma się na dotychczasowym poziomie lub wzrośnie, w przypadku refinansowania takiej odpowiedzi udzieliło ponad 90 proc. respondentów.

Według danych przedstawionych w raporcie większość instytucji finansujących udziela przede wszystkim kredytów uprzywilejowanych, a także finansowania na całą wymaganą kwotę oraz kredytów uprzywilejowanych o wydłużonym terminie spłaty, co świadczy o preferencji rynku do zaciągania zobowiązań u pojedynczej instytucji.

– Z naszego badania wynika, że Brexit wpływa w niewielkim stopniu na nastroje rynkowe z perspektywy finansowania dłużnego, a najnowsze dane są zachęcające. Struktura geograficzna udzielanego finansowania dłużnego znacząco nie zmieniła się w ostatnich sześciu miesiącach, ale udział Wielkiej Brytanii w łącznym wolumenie nieznacznie się zmniejszył w następstwie referendum. Z kolei w Europie Środkowo-Wschodniej oraz we Włoszech odnotowujemy wzrost wartości udzielanego finansowania dłużnego, natomiast spadek głównie w krajach nordyckich – powiedział Edward Daubeney, dyrektor działu ds. finansowania strukturyzowanego firmy Cushman & Wakefield w regionie EMEA.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA