PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Brytyjska spółka kupiła projekt budowy centrum handlowego Siódemka w Elblągu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 paź 2011 13:24

Brytyjska spółka kupiła projekt budowy centrum handlowego Siódemka w Elblągu

Bridge Properties (CEE) Limited, prywatna brytyjska spółka inwestycyjna należąca do Bridgehouse, kupiła firmę deweloperską New Europe Property Holdings, do której należy projekt budowy regionalnego centrum handlowego Siódemka w Elblągu. Nowy inwestor planuje rozpoczęcie budowy w pierwszej połowie 2012 roku.

REKLAMA

Bridgehouse, grupa inwestycyjna posiadająca znaczące aktywa w zarządzaniu na wielu rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, w Katarze i innych krajach, traktuje zakup NEPH jako rozpoczęcie działalności na polskim rynku nieruchomości.

- Cieszy nas ten zakup i obecnie koncentrujemy się na zrealizowaniu projektu budowy "Siódemki", który jest bardzo obiecujący ze względu na doskonałą lokalizację i nowoczesną koncepcję - powiedział Torsten Hartmann, dyrektor Bridgehouse Capital, firmy doradzającej Bridge Properties.

"Siódemka" to regionalne centrum handlowe w Elblągu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej ok. 67 tys. mkw. Projekt otrzymał pozwolenie na budowę oraz zgodę GDDKiA na nowy węzeł komunikacyjny, który pozwoli na dojazd do obiektu z trasy S7. Nowy inwestor planuje rozpoczęcie budowy w pierwszej połowie 2012 r.

- Projekt otrzymał całkowite wsparcie władz miejskich Elbląga, a także wielu innych instytucji i osób zainteresowanych inwestycją. Budowie "Siódemki" będzie towarzyszyła budowa bardzo ważnego dla Elbląga układu komunikacyjnego. Od dawna wyczekiwany przez mieszkańców węzeł "Lotnisko" nie tylko zapewni połączenie przyszłego centrum handlowego z drogą ekspresową S7, ale co ważniejsze, również z dzielnicą Zatorze. Nowa droga łącząca ulicę Akacjową z ulicami Skrzydlatą i Malborską będzie stanowiła małą południową obwodnicę Elbląga - powiedział Lech Jeziorny, koordynator projektu z firmy NEPH.

Nowe centrum handlowe jest położone zaledwie kilkaset metrów od skrzyżowania ważnych szlaków komunikacyjnych: drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk z Warszawą, drogi S22 z Kaliningradu do Elbląga oraz E22 z Malborka do Elbląga.

"Siódemka" będzie pierwszym dużym centrum handlowym w mieście, a zarazem pierwszym nowoczesnym kompleksem handlowo-rozrywkowym w regionie Warmii i Mazur.

Projekt obiektu stworzyło międzynarodowe biuro architektoniczne Broadway Malyan.

Obecnie na działce o powierzchni 224 458 mkw., na której będzie wybudowana "Siódemka", prowadzone są prace przygotowawcze.

Całkowita powierzchnia najmu "Siódemki" wyniesie ok. 67 tys. mkw. Przy obiekcie powstanie parking naziemny na 1800 miejsc. Inwestycja będzie składała się z dwóch głównych części: w pełni zabudowanej parterowej galerii handlowej o powierzchni 40 tys. mkw. oraz parku handlowego o powierzchni 27 tys. mkw., w którym kluczowym elementem będzie market budowlany.

W sumie centrum liczyć będzie 15 sklepów wielkopowierzchniowych w parku handlowym oraz 105 sklepów w galerii handlowej.

W kompleksie znajdzie się również strefa usług motoryzacyjnych z bezpośrednim dostępem do drogi ekspresowej, obejmująca stację benzynową wraz z przyległymi restauracjami, która obsłuży kierowców i podróżnych poruszających się po jednej z najbardziej ruchliwych tras wakacyjnych w Polsce.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA