PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budowa Alchemii rozpoczęta. Trwają rozmowy o finansowaniu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 paź 2012 13:46

Budowa Alchemii rozpoczęta. Trwają rozmowy o finansowaniu

Na lubelskim rynku powierzchni handlowych wciąż dużo się dzieje. Atrium European RE ruszyło z realizacją centrum na Felinie, Immofinanz przedstawił oficjalne plany Zamkowych Tarasów, a spółka Arkady zgłosiła rozpoczęcie budowy kompleksu handlowo-parkingowego w pobliżu Starówki.

REKLAMA

Spółka Arkady formalnie zgłosiła rozpoczęcie budowy inwestycji w obrębie ulic: Świętoduskiej, Lubartowskiej i Bajkowskiego do Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego - dowiedział się portal Propertynews.pl od przedstawicieli firmy. Obecnie trwają rozmowy z podmiotami mającymi współpracować z Arkadami przy finansowaniu inwestycji. 

Według przedstawicieli firmy część prowadzonych prac związana jest z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Chodzi m.in. o prace archeologiczne. Zostały one wykonane przy zaangażowaniu środków własnych spółki.

- Na tę chwilę nie planujemy zmian w projekcie, ale niewykluczone, że w przyszłości takie zmiany się pojawią. Wiele będzie zależeć od sytuacji na rynku - dowiedzieliśmy się od przedstawiciela spółki Arkady.

Firma prowadzi obecnie rozmowy z potencjalnymi najemcami. Odbyło się już kilka spotkań z firmami, jednak nie podpisano jeszcze żadnej umowy na wynajem powierzchnii w Alchemii.

Nieznana jest także data zakończenia inwestycji.

Alchemia to kompleks handlowo-parkingowy w Lublinie przygotowany przez Arkady Sp. z o.o. Powierzchnia najmu obiektu wyniesie ok. 24 tys. mkw. Centrum będzie składać się z dwóch części: śródmiejskiej (pomiędzy ulicami: Świętoduską, Lubartowską i Bajkowskiego) i staromiejskiej (w kwartale ulic Bramowa-Olejna-Szambelańska).

W skład pierwszej z nich wchodzi czteropoziomowy podziemny parking na prawie 1000 miejsc postojowych oraz sklepy i kawiarnie. W części staromiejskiej znajdą się sklepy, puby i punkty usługowe. Obie części połączy przejście podziemne pod ulicą Lubartowską.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA