PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budowa centrum handlowego Ferio w Szczecinie została wstrzymana

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 paź 2011 13:24

Budowa centrum handlowego Ferio w Szczecinie została wstrzymana

RE project development wstrzymało budowę Centrum Handlowego Ferio, które miało powstać na terenie dawnych zakładów motoryzacyjnych FMS Polmo w Szczecinie. Od 2008 roku deweloper pozostawał w sporze ze sprzedawcą gruntu pod inwestycję i pomimo starań porozumienie nie zostało osiągnięte. Spółka poinformowała, że planowany termin otwarcia obiektu, IV kwartał 2012 roku, nie jest możliwy do utrzymania.

REKLAMA

We wrześniu 2009 r. została wydana prawomocna decyzja o pozwoleniu na budowę. Inwestorem jest spółka Evolution Two należąca do grupy kapitałowej Raiffeisen evolution project development z siedzibą w Austrii. Oddanie do użytku inwestycji, o całkowitej powierzchni najmu 31,5 tys.

Spór dotyczył nabycia nieruchomości, która to transakcja została przeprowadzona przez Evolution Two Sp. z o.o., mając na względzie postępowanie zgodne z prawem i dobrymi zwyczajami, co zostało podważone przez sprzedającego. Sąd pierwszej instancji odrzucił roszczenie sprzedającego o zwrotne przeniesienie nieruchomości. Jednak sąd drugiej instancji wydał wyrok tylko częściowo korzystny dla Evolution Two Sp. z o.o., uniemożliwiając tym samym w chwili obecnej realizację inwestycji.

Pomimo starań Evolution Two Sp. z o.o. nie udało się zawrzeć porozumienia ze sprzedającym. W zaistniałej sytuacji firma RE project development zmuszona została podjąć decyzję o wstrzymaniu budowy. Planowany termin otwarcia CH Ferio w Szczecinie - IV kwartał 2012 roku - nie jest możliwy do utrzymania.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA