PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budowa dworca PKP w Katowicach zakończona

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 paź 2012 15:03

Budowa dworca PKP w Katowicach zakończona

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Katowicach wydał 5 październiak br. zgodę na użytkowanie katowickiego dworca kolejowego.

REKLAMA

- W ostatnich dniach przedstawiciele Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Katowicach wizytowali nową halę dworca i drobiazgowo analizowali m.in. zgodność powstałego obiektu ze zgłoszonym wcześniej projektem architektoniczno-budowlanym - mówi Rafał Elżanowski, dyrektor ds. inwestycji w Neinver Polska. - Otrzymany dokument oznacza, że nowa hala katowickiego dworca wraz z pomieszczeniami przeznaczonymi do obsługi pasażerów, biurowymi i komercyjnymi spełnia wymogi polskiego prawa i może być bezpiecznie użytkowana przez podróżnych - dodaje.

Na terenie dworca trwają ostatnie prace przygotowawcze i porządkowe. Testowana jest także sprawność urządzeń technicznych, takich jak nagłośnienie, czy systemy informowania. Oficjalnie dworzec zostanie oddany do użytku pod koniec października. Od tego momentu podróżni będą mogli korzystać ze wszystkich usług związanych z transportem oraz sklepów i lokali gastronomicznych zlokalizowanych w części komercyjnej obiektu. Sumarycznie na nowym dworcu przestrzeń przeznaczona do obsługi pasażerskiej będzie wynosić blisko 6 tys. mkw.

Otwarcie hali obsługi pasażerów to finał pierwszego etapu inwestycji na pl. Szewczyka, realizowanej wspólnie przez Neinver Polska i PKP S.A. Na przełomie roku zaplanowano uruchomienie podziemnego, przelotowego terminala autobusowego. Do połowy przyszłego roku nastąpi otwarcie Galerii Katowickiej o powierzchni 53 tys. mkw. z 250 sklepami i punktami usługowymi. Pasażerowie korzystający z dworca oraz klienci galerii handlowej będą mieli również do dyspozycji podziemny parking na 1200 samochodów. Ostatni etap inwestycji to nowoczesny biurowiec, który powstanie w sąsiedztwie hali dworca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA