PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budowa dworca w Katowicach na finiszu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 paź 2012 14:12

Budowa dworca w Katowicach na finiszu

Na terenie budowanego dworca kolejowego w Katowicach zrekonstruowano już wszystkie 16 kielichów. Dworzec sprawdziła już straż pożarna i sanepid. Otwarcie nastąpi zgodnie z planem za kilka tygodni.

REKLAMA

- Po raz pierwszy kielichy będą widoczne w całości, dzięki czemu brama miasta, jaką wkrótce stanie się nowy dworzec, będzie spełniała swoją rolę. Rekonstrukcja jest bardzo udana, ponieważ - podobnie jak na dawnym dworcu - eksponuje fakturę betonu na okazałych filarach. Dzięki odtworzonym kielichom, hala dworca pozostanie wizytówką Katowic przez kolejne dziesiątki lat - powiedział Rafał Elżanowski, dyrektor ds. inwestycji Neinver Polska.

W najbliższym czasie powinno zostać wydane pozwolenie na użytkowanie obiektu przez nadzór budowlany. Wewnątrz hali trwają prace porządkowe oraz adaptacja wnętrz lokali handlowych i usługowych przez wprowadzających się do nich najemców. Odbywają się również testy wszystkich zamontowanych urządzeń i instalacji, w tym ruchomych schodów.

Po otwarciu dworca kolejowego pasażerowie będą mogli korzystać ze wszystkich usług związanych z transportem oraz licznych sklepów i lokali gastronomicznych zlokalizowanych w dworcowej hali o powierzchni 5 800 mkw. Oprócz kas biletowych i poczekalni podróżni do dyspozycji będą mieli również kawiarnie i restauracje, aptekę, księgarnię, a także kioski z prasą oraz cukiernię.

Otwarcie hali obsługi pasażerów to finał pierwszego etapu inwestycji na pl. Szewczyka, realizowanej wspólnie przez Neinver Polska i PKP S.A. Na przełomie roku zaplanowano uruchomienie podziemnego, przelotowego terminala autobusowego, na terenie którego trwają obecnie prace brukarskie przy budowie wysp autobusowych i chodników dla pasażerów.

Galeria Katowicka o powierzchni 53 000 mkw. z 250 sklepami i punktami usługowymi zostanie otwarta w II połowie 2013. Pasażerowie korzystający z dworca oraz klienci galerii handlowej będą mieli również do dyspozycji podziemny parking na 1200 samochodów.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA