PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budowa Galerii Dąbrówka na finiszu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 lis 2011 14:44

Mieszkańcy podpoznańskiej Dąbrówki i okolic jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z nowego centrum handlowego - Galerii Dąbrówka. Generalny wykonawca inwestycji, firma PTB Nickel prowadzi na terenie obiektu ostatnie prace wykończeniowe.

REKLAMA

Na przełomie listopada i grudnia br. w Galerii uruchomiony zostanie dyskont Biedronka, oficjalne otwarcie całego Centrum zaplanowano natomiast na I kwartał 2012 r.

Kompleks o powierzchni użytkowej ok. 2900 mkw. zostanie oficjalnie otwarty w I kwartale przyszłego roku. Obecnie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe i instalacyjne wewnątrz obiektu oraz wykonywana jest jego elewacja zewnętrzna. Przystąpiono także do porządkowania terenu wokół budynku. Gotowy jest już parking dla klientów, na którym wyznaczono 170 miejsc postojowych.

Inwestorem Galerii Dąbrówka jest spółka Nickel Development, która od 2002 r. systematycznie rozbudowuje pobliskie Osiedle Księżnej Dąbrówki. Deweloper szacuje, iż do końca 2011 będzie mieszkało tam łącznie ok. 480 rodzin. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem mieszkańców osiedla, całej Dąbrówki oraz okolicznych miejscowości na świąteczne zakupy zaprosi dyskont spożywczy Biedronka. Sieć została największym najemcą Galerii, zajmując 50 procent powierzchni całego obiektu. Przekazanie pozostałych 10 lokali o charakterze handlowo-usługowym i powierzchni od 17 do 570 mkw. nastąpi najpóźniej 30 grudnia br.

W nowo powstałym centrum obok Biedronki znajdzie się m.in. apteka, cukiernia, biuro podróży, agencja ubezpieczeniowa, salonik prasowy oraz sklep mięsny.

- Projekt Galerii Dąbrówka powstał na deskach kreślarskich naszych architektów. Zależało nam na zachowaniu podmiejskiego klimatu okolicy, dlatego budynek jest niewysoki, oddzielony od istniejącego już osiedla pasem zieleni - mówi Katarzyna Salamonik, kierownik marketingu PTB Nickel. - Tereny zielone zajmą zresztą ponad 1/3 powierzchni działki, na której zlokalizowano budowany przez nas kompleks. Mamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu przestrzeni biurowo-handlowej, zarówno stanowiącej integralną część budynków mieszkalnych, jak i np. w przypadku Galerii Dąbrówka będącej uzupełnieniem już istniejącej zabudowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA