PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budowa Galerii Metropolia wkracza w ostatnią fazę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 cze 2015 15:15

Budowa Galerii Metropolia wkracza w ostatnią fazę

Na 26 czerwca br. inwestor budujący Galerię Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu zaplanował zakorzenioną w tradycji budowlanej uroczystość zawieszenia wiechy, która symbolizuje zakończenie wznoszenia etapu stanu surowego budynku.

REKLAMA

Uroczyste zawieszenia wiechy będzie miało miejsce na dachu Galerii Metropolia. Towarzyszyć mu będzie premierowy pokaz wirtualnego spaceru oraz  prezentacja zaaranżowana w surowych wnętrzach przeszklonej przestrzeni galerii.

Obecnie na budowie widoczne są już wyraźnie efekty prac przy wykańczaniu elewacji budynku. Wstawiana jest wielkogabarytowa stolarka okienna i trwa okładanie elewacji płytkami klinkierowymi. Równolegle z pracami konstrukcyjnymi trwają prace wewnątrz budynku. Wykonywane są m.in. instalacje wentylacyjno – klimatyzacyjne, sanitarne, wodociągowe, trwa również instalacja tryskaczy przeciwpożarowych. Ponadto montowane są elementy sufitów podwieszanych oraz wygrodzenia ciągów komunikacyjnych. Na plac budowy sukcesywnie dostarczane są również urządzenia transportu pionowego (schody ruchome i windy), które są montowane w budynku. W obiekcie wykonano już znaczną część docelowych posadzek i ścianek działowych. Obecnie prace realizowane są przez kilkaset zatrudnionych na budowie osób, w systemie wielozmianowym, zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Galeria Metropolia zaoferuje swoim klientom i najemcom ponad 34 tys. mkw. powierzchni i będzie jednym z najlepiej skomunikowanych centrów handlowych na Pomorzu. 

W galerii na czterech poziomach przewidziano łącznie ok. 150 lokali i stoisk handlowych oraz usługowych. Umowy najmu z przyszłymi najemcami podpisano na ponad 60% powierzchni obiektu, a całość oddana będzie do użytku w przyszłym roku.

Równolegle z pracami na budowie Galerii Metropolia trwają prace związane z budową docelowego układu drogowego. Budowana jest ul. Nad Stawem oraz przebudowywana ulica Kilińskiego na odcinku od ul. Wajdeloty do ul. Kościuszki. Nad sprawną realizacją tych prac wykonywanych przez firmę Eurovia pieczę sprawuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zapewniając ich planowy postęp.

Końca dobiega również budowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, której zejście z peronu specjalnym tunelem poprowadzi bezpośrednio do wejścia do Galerii Metropolia. Dodatkowo we współpracy z SKM powstała nowa platforma peronowa, dzięki której podróżni będą mieli możliwość bezpośredniego wejścia do Galerii Metropolia. Będzie to jedyne miejsce na trasie trójmiejskiej SKM, gdzie drzwi wagonów będą otwierały się na dwie strony.

Galeria Metropolia to inwestycja Przedsiębiorstwa Budowlanego Górski realizowana przez spółkę celową Centrum Hevelius. Agentem komercjalizującym Galerię Metropolia jest firma DTZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA