PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budowa Gemini w Tychach nabiera tempa

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 kwi 2016 10:00

 Budowa Gemini w Tychach nabiera tempa Budowa Gemini Park Tychy, fot. mat. prasowe

Prace na budowie Gemini Park Tychy, najnowszej inwestycji Gemini Holding, nabierają tempa. W trakcie realizacji jest stan surowy, czyli etap najbardziej czasochłonny.

REKLAMA

Trwają prace budowlane i certyfikacja w sysytemie BREEAM Gemini Park Tychy, najnowszej inwestycji krakowskiego dewelopera Gemini Holding. Otwarcie obiektu planowane jest na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2017 roku.

- Budowa Gemini Park Tychy postępuje zgodnie z harmonogramem, a postępy w pracach nabrały tempa. Obecnie wykonywane są prace związane z robotami ziemnymi, zabezpieczeniem sieci, makroniwelacją terenu i budową fundamentów. W trakcie realizacji jest stan surowy, czyli etap najbardziej czasochłonny – komentuje Michał Korolczuk, architekt nadzorujący projekt Gemini Park Tychy.

Budowa centrum handlowego rozpoczęła się wraz z początkiem 2016 roku. Prace realizowane są zgodnie z harmonogramem. Gemini Park Tychy zostało zaplanowane jako wielkopowierzchniowy obiekt handlowy z parkingiem na 1,1 tys. pojazdów liczący około 36 tys. mkw. powierzchni najmu, co z już istniejącą łączną powierzchnią handlowa na tym obszarze da około 60 tys. mkw. powierzchni handlowej. Będzie w nim funkcjonowało przeszło 130 lokali handlowych, gastronomicznych, punktów usługowych, które zapełnią zarówno znane i popularne sieci handlowe, jak i lokalni przedsiębiorcy. Inwestycja Gemini Park Tychy realizowana jest jako część koncepcji Power Center, co oznacza, że uzupełni ofertę handlowa znajdującą się w jej pobliżu. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu funkcjonują już Tesco, OBI, Saturn, a wybudowanie nowoczesnej galerii w naturalny sposób dopełni tę przestrzeń, tworząc power center o powierzchni 60 tys. mkw. GLA.

Projekt Gemini Park Tychy został stworzony przez pracownię architektoniczną Vide Studio. Duża ilość przeszkleń zagwarantuje budynkowi wiele jasnego, dziennego światła, a pasaże będą szerokie i przestronne. Dzięki tym rozwiązaniom Gemini Park Tychy nawiąże wyglądem i charakterem do eleganckiej, śródmiejskiej ulicy handlowej. Gemini Park Tychy stara się o uzyskanie certyfikatu BREEAM na poziomie bardzo dobrym.

Wśród najemców znajdują się m.in. operator spożywczy Piotr i Paweł, Smyk, elektromarket RTV Euro AGD oraz sieć drogerii Rossmann. Komercjalizacją obiektu zajmuje się firma CBRE.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA