PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budowa Posnanii przenosi się do środka

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 gru 2015 16:27

Budowa Posnanii przenosi się do środka Posnania

Zakończone prace żelbetowe i konstrukcje wszystkich trzech kondygnacji. Gotowa konstrukcja stalowa dachu. To najważniejsze etapy, które do tej pory udało się zakończyć na budowie Posnanii. Po 17 miesiącach intensywnych prac inwestycja jest już na półmetku.

REKLAMA

Na placu budowy centrum handlowego widać już zakończoną bryłę budynku. Z pośród czternastu żurawi zostały już tylko dwa. Trwa montaż elementów elewacji zewnętrznej, która zostanie wykończona najwyższej jakości okładziną z piaskowca. Zgodnie z harmonogramem do końca roku zostanie osiągnięty stan surowy zamknięty, a na początku stycznia 2016 r. budynek zostanie zabezpieczony przed czynnikami atmosferycznymi.

Nowobudowane Centrum będzie posiadało trzy wejścia, których konstrukcje już widać. Wejście główne usytuowane jest od strony skrzyżowania ul. Kórnickiej i ul. Jana Pawła II, wychodzi na główny plac, na którym znajdzie się strefa wypoczynku, amfiteatr i fontanna, która zimą będzie pełnić funkcję lodowiska. Drugie wejście, od strony południowo-zachodniej, będzie połączone z rondem Rataje reprezentacyjną aleją z ławkami, małą architekturą oraz przestrzenią na wystawy plenerowe. Trzecie wejście znajdzie się od strony ul. Krzywoustego.

Budowa przenosi się do środka

Równocześnie z finalizacją prac zewnętrznych trwają roboty wewnątrz obiektu. Wykonywane są przyłącza mediów i instalacje teletechniczne. Budynek uzbrajany jest w instalacje sanitarne, a na stropach poszczególnych kondygnacji ustawiane są ściany działowe. Pomiędzy piętrami montowane są też schody ruchome, z których jesienią przyszłego roku będą korzystać klienci Centrum.

– Dzięki doskonałej organizacji pracy, właściwemu planowaniu i zarządzaniu oraz sprzyjającej pogodzie wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem – mówi Jacek Grzegorzewicz, dyrektor projektu.

Na budowie Posnanii codziennie pracuje blisko 1 500 osób, w tym 180 architektów i inżynierów. W prace zaangażowana jest też grupa alpinistów, która odpowiada za roboty na wysokości. Do tej pory przepracowano ponad 2 mln roboczogodzin. Zgodnie z harmonogramem po nowym roku inwestycja zostanie udostępniona najemcom, którzy będą odpowiadać za aranżację własnych przestrzeni najmu. W sumie na placu budowy będzie pracować nawet 5 000 osób dziennie.

Infrastruktura drogowa wokół Centrum

Razem z budową Posnanii powstanie nowy układ drogowy w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum oraz zostaną zmodernizowane drogi już istniejące.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA