PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budowa Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Katowicach wkracza w kolejną fazę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 sie 2011 15:08

W centrum Katowic trwają intensywne prace związane z realizacją jednej z największych inwestycji infrastrukturalnych w Polsce. Przebudowa dworca kolejowego stopniowo wkracza w kolejny etapy prac. Ostatnio na placu stanął pierwszy z ośmiu planowanych żurawi, który posłuży do montażu elementów stropu i słupów - informują przedstawiciele spółki Neinver, odpowiedzialnej za inwestycję.

REKLAMA

"Na tym etapie budowy najważniejsze prace dotyczą betonowania płyty fundamentowej i przygotowywania konstrukcji nośnej obiektu. W rejonie placu Szewczyka i ul 3 Maja płyta jest już w zaawansowanym stadium, można określić, że została ukończona w 60 proc. Postawiony w ostatnim czasie żuraw umożliwi wykonanie słupów nośnych, na których oprze się strop budynku" - czytamy w komunikacie.

Równolegle trwają prace w innych rejonach budowy. Na terenie dworca rozpoczęto prace betonowe. Za pomocą "chudego betonu" stabilizowane jest podłoże w celu wylania tam właściwego fundamentu. Przy ulicy Słowackiego zakończono budowę sieci zewnętrznych.

W sierpniu rozpoczęto prace, których efekty będzie można zaobserwować w dłuższej perspektywie. Kontynuowane są także działania rozpoczęte we wcześniejszych miesiącach. Nadal prowadzone są prace ziemne, które przy tym rozmiarze inwestycji potrwają jeszcze przez najbliższe tygodnie. Kontynuowane są także prace związane z głębokim wykopem do poziomu posadowienia płyty. W rejonie placu Szewczyka trwa wykonywanie instalacji oraz sieci zewnętrznej.

Całkowita powierzchnia użytkowa nowego katowickiego centrum komunikacyjno-handlowo-biznesowego, porównywalna będzie z terenem 27 boisk Stadionu Śląskiego w Chorzowie, a do budowy całego kompleksu zużyte zostanie ponad 115 000 m3 betonu, czyli ponad 8 razy więcej niż przy budowie Stadionu Śląskiego. Łącznie powstanie niemal 200 000 mkw. nowej powierzchni użytkowej, z czego 53 000 mkw. to powierzchnia handlowa - 250 punktów handlowych i usługowych w Galerii Katowickiej, biurowcu oraz na terenie hali dworca.

Dzięki realizowanej przez Neinver i PKP SA inwestycji, Katowice otrzymają nowe centrum z infrastrukturą, pozwalającą w nowoczesny i wygodny sposób obsługiwać 12 mln użytkowników rocznie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA