PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bytom sprzedaje swoją markę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 lip 2016 14:18

Bytom sprzedaje swoją markę Bytom w Atrium Targówek

Sieć Bytom przeniosła na spółkę zależną swoje znaki towarowe. Jak tłumaczy firma, ma to na celu efektywne zarządzanie aktywami.

REKLAMA

Przekazanie nastąpiło na podstawie podniesienia kapitału zakładowego spółki BTM2. Bytom przejął udziały o wartości 5 tys. złotych w zamian za znaki towarowe Bytom. Zgodę na operację udzielił ING Bank Śląski, bowiem znaki towarowe są zabezpieczeniem umowy kredytowej.

Jak podaje firma, wartość godziwa marki to 65,5 mln złotych. Umowa została zawarta na 60 lat. Bytom co rok będzie wydawał na opłaty licencyjne 1,1 mln złotych.

- Opisane powyżej czynności mają na celu wzmocnienia ochrony znaków towarowych, jednocześnie redukować ryzyka prawne związane z ewentualnymi sporami sądowymi. Celem Bytom jest wydzielenie Znaku Towarowego do podmiotu, który będzie się specjalizował w efektywnym zarządzaniu aktywami niematerialnymi w ramach Grupy Kapitałowej Bytom. Działania te zmierzają do zwiększenia rozpoznawalności i w efekcie wartości marek i aktywów niematerialnych Bytom. Bytom planuje, aby docelowo, w jednym podmiocie zależnym znalazły się wszystkie znaki towarowe, jakie będą w posiadaniu przez grupę - podaje firma.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA