PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Capital Park chce wyemitować obligacje za 35 mln zł i utworzyć FIZ

  • Autor: PAP
  • 19 gru 2014 07:54

Capital Park chce wyemitować obligacje za 35 mln zł i utworzyć FIZ

Capital Park zakłada, że w I połowie 2015 r. wyemituje drugą transzę obligacji o wartości 35 mln zł, w ramach programu o łącznej wartości 100 mln zł. W tym czasie chce także utworzyć kolejny fundusz nieruchomości i wyemitować certyfikaty. W obu wypadkach pozyskane środki przeznaczy na nowe projekty.

REKLAMA

Obecnie trwają zapisy na pierwszą transzę obligacji spółki o wartości 65 mln zł. Obligacje będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej opartej o WIBOR 3M powiększony o marżę wynoszącą 4,3 proc. Wykup obligacji nastąpi w terminie 3 lat.

Wpływy netto z emisji spółka planuje przeznaczyć na przedterminowy wykup obligacji serii A o wartości 65 mln zł.

"Rynek jest coraz lepszy dla emitenta, bo marże spadają. Chcieliśmy skorzystać z okazji i obniżyć koszty finansowania. Możemy na początku stycznia spłacić 65 mln zł obligacji, które wyemitowaliśmy dwa lata temu, i chcemy z tego skorzystać" - powiedział w rozmowie z PAP Michał Koślacz, dyrektor finansowy Capital Park.

Dodał, że kolejną transzę obligacji o wartości 35 mln zł, spółka chce wyemitować w I połowie 2015 r.

"To będzie oczywiście zależało od tego, jak szybko uda nam się kupować nowe nieruchomości, bo środki z tej transzy przeznaczymy na nowe projekty. Na razie sfinalizowaliśmy większą transakcję w Toruniu i kupiliśmy kilka mniejszych nieruchomości. W pipeline mamy jeszcze sporo obiektów, które będą wymagały większych nakładów. Czekamy na to, jak zakończą się negocjacje" - powiedział.

Przedstawiciele Capital Park informowali w listopadzie, że spółka podpisała umowę przedwstępną dotyczącą parterów handlowych w dwóch obiektach na Ursynowie. Podali także, że Capital Park, który jest zainteresowany przebudową istniejących obiektów handlowych, kończy rozmowy w sprawie umowy joint venture dotyczącej dwóch nieruchomości: w Trójmieście i w okolicy Poznania. Spółka szuka również kolejnych obiektów do programu street mall Vis a Vis, zakładającego budowę centrów handlowych typu convenience.

Jak dotąd spółka wydała w tym roku na przejęcia ok. 25 mln zł.

Koślacz poinformował PAP, że w I połowie 2015 r. Capital Park chciałby utworzyć kolejny fundusz nieruchomości i wyemitować certyfikaty.

"Uzgodniliśmy już z TFI warunki na jakich nasz nowy FIZ powstanie, skompletowaliśmy też większą część nieruchomości, które miałyby wejść w jego skład. Myślę, że utworzenie FIZ-u to kwestia I połowy przyszłego roku. Do funduszu wniesiemy aktywa o wartości do 200 mln zł" - powiedział.

Na pytanie, jakiego typu nieruchomości zostaną wniesione do FIZ-u, dyrektor finansowy spółki odpowiedział: "Myślę, że to będzie mix nieruchomości. Chcemy zdywersyfikować portfel, by nie narażać inwestorów na cykle koniunkturalne".

Podtrzymał, że wartość emisji nowych certyfikatów może być podobna do tej z 2013 r., kiedy spółka uruchomiła fundusz nieruchomości high-street, Real Estate Income Assets FIZ AN, i sprzedała w ofercie prywatnej 85 proc. certyfikatów funduszu pozyskując ok. 64 mln zł brutto.

Dodał, że środki z emisji zostaną wykorzystane na zakup nowych nieruchomości.

Capital Park to inwestor i deweloper działający na rynku nieruchomości w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA