PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Capital Park szykuje kolejne przejęcia

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 maj 2014 11:28

Capital Park szykuje kolejne przejęcia

Capital Park prowadzi negocjacje w sprawie nabycia dwóch centrów handlowych o powierzchni 9 i 20 tys. mkw., zlokalizowanych w Gdańsku oraz okolicach Poznania. Na akwizycyjnym celowniku spółki jest także portfel nieruchomości międzynarodowej sieci spożywczej.

REKLAMA

W tym momencie Capital Park nie ujawnia ani nazw, ani obecnych właścicieli obiektów. Wiadomo jedynie, że chodzi o starsze projekty handlowe, które zostaną zmodernizowane i przebudowane.

To nie koniec akwizycyjnych działań spółki. Jak ujawnił członek zarządu firmy Michał Juszczyk, w tym momencie prowadzone są analizy i negocjacje związane z około 90 inwestycjami. Chodzi zarówno o niewielkie lokale usługowe, obiekty wolnostojące, jak i większe inwestycje handlowe i biurowe.

W tym roku Capital Park na akwizycje może wydać łącznie 200 mln złotych brutto. Z tego od 50 do 60 mln złotych pochodzić będzie ze środków własnych. Jednym z kluczowych projektów nad jakimi pracuje spółka, jest przejęcie portfela nieruchomości międzynarodowej sieci spożywczej. Na tym etapie przedstawiciele firmy nie chcą podawać jej nazwy. Transakcja może pochłonąć kilkadziesiąt milionów złotych.

Jak zadeklarowali przedstawiciele firmy, do tej pory zakończono transakcje przejęcia dwóch nieruchomości zlokalizowanych w Olsztynie przy ul. Piłsudskiego (lokal handlowy, zajmowany przez bank) oraz w Warszawie przy al. KEN w pobliżu stacji metra Kabaty (lokal handlowy, obecnie niewynajęty lecz z dużym zainteresowaniem najemców m.in. drogeryjnych). Wartość transakcji opiewała na kwotę kilku milionów złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA