PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Carrefour boryka się z problemami poza rodzimym rynkiem

  • www.portalspozywczy.pl
  • 17 paź 2013 14:33

Grupa Carrefour zanotowała w trzecim kwartale 2013 r. sprzedaż na poziomie 21,1 mld euro, co oznacza wzrost o 2,7 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

REKLAMA

W samej Francji sprzedaż wyniosła 10,1 mld euro (wzrost o 1,4 proc.), a w pozostałych krajach - 10,9 mld euro (wzrost aż o 3,8 proc.). Po dziewięciu miesiącach Grupa wypracowała sprzedaż w wysokości 62,1 mld euro (wzrost o 1,8 proc.).

Carrefour może być zadowolony ze swoich wyników w rodzimej Francji, która generuje około połowy przychodów grupy. W kraju tym we wszystkich formatach (hipermarkety, supermarkety, convenience store i inne) odnotowany został w trzecim kwartale wzrost sprzedaży o 1,4 proc. do poziomu 10,1 mld euro. Sprzedaż Grupy w tym kraju wzrosła prawie we wszystkich formatach: hipermarkety zanotowały sprzedaż w wysokości 5,4 mld euro (+2 proc.), supermarkety - 3,4 mld euro (- 0,3 proc.), convenience i pozostałe formaty - 1,2 mld euro (+3,7 proc.).

Z problemami Carrefour boryka się natomiast w innych europejskich krajach. W tej grupie - w skład której wchodzi Polska - sprzedaż wyniosła 5,4 mld euro, co oznacza spadek o 1,6 proc. W Ameryce Łacińskiej sprzedaż wzrosła o 11,2 proc., a w Azji o 3,7 proc.

W trzecim kwartale Carrefour postawił na ekspansję w formacie convenience (145 otwartych lokali przy 91 zamkniętych), natomiast zmniejszył liczbę swoich supermarketów (15 nowych, ale również 57 zamkniętych). Ogółem grupa na świecie ma już 9 893 placówek, w tym 1386 hipermarketów, 2878 supermarketów, 5456 lokali w formacie convenience store oraz 173 hale cash & carry.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA