PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Carrefour boryka się z problemami poza rodzimym rynkiem

  • www.portalspozywczy.pl
  • 17 paź 2013 14:33

Grupa Carrefour zanotowała w trzecim kwartale 2013 r. sprzedaż na poziomie 21,1 mld euro, co oznacza wzrost o 2,7 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

REKLAMA

W samej Francji sprzedaż wyniosła 10,1 mld euro (wzrost o 1,4 proc.), a w pozostałych krajach - 10,9 mld euro (wzrost aż o 3,8 proc.). Po dziewięciu miesiącach Grupa wypracowała sprzedaż w wysokości 62,1 mld euro (wzrost o 1,8 proc.).

Carrefour może być zadowolony ze swoich wyników w rodzimej Francji, która generuje około połowy przychodów grupy. W kraju tym we wszystkich formatach (hipermarkety, supermarkety, convenience store i inne) odnotowany został w trzecim kwartale wzrost sprzedaży o 1,4 proc. do poziomu 10,1 mld euro. Sprzedaż Grupy w tym kraju wzrosła prawie we wszystkich formatach: hipermarkety zanotowały sprzedaż w wysokości 5,4 mld euro (+2 proc.), supermarkety - 3,4 mld euro (- 0,3 proc.), convenience i pozostałe formaty - 1,2 mld euro (+3,7 proc.).

Z problemami Carrefour boryka się natomiast w innych europejskich krajach. W tej grupie - w skład której wchodzi Polska - sprzedaż wyniosła 5,4 mld euro, co oznacza spadek o 1,6 proc. W Ameryce Łacińskiej sprzedaż wzrosła o 11,2 proc., a w Azji o 3,7 proc.

W trzecim kwartale Carrefour postawił na ekspansję w formacie convenience (145 otwartych lokali przy 91 zamkniętych), natomiast zmniejszył liczbę swoich supermarketów (15 nowych, ale również 57 zamkniętych). Ogółem grupa na świecie ma już 9 893 placówek, w tym 1386 hipermarketów, 2878 supermarketów, 5456 lokali w formacie convenience store oraz 173 hale cash & carry.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA