PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Carrefour planuje duże inwestycje w rozwój centrów handlowych

  • www.portalspozywczy.pl
  • 30 paź 2013 16:23

Carrefour planuje duże inwestycje w rozwój centrów handlowych

Carrefour Polska planuje spore inwestycje na rynku centrów handlowych i hipermarketów. - Strategia firmy dotycząca rozwoju centrów handlowych polega na inwestowaniu w posiadane nieruchomości poprzez ich modernizowanie, remodeling oraz rozbudowę przy prowadzonej równocześnie rekomercjalizacji - mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Ronan Martin, wiceprezes Carrefour Polska.

REKLAMA

Dodaje, że Carrefour Polska planuje obecnie cztery główne inwestycje dotyczące zarówno modernizacji posiadanych obiektów, jak również budowy nowego parku handlowego. Finansowanie tych przedsięwzięć będzie pochodziło ze środków własnych.

- Wspólnym mianownikiem dla wszystkich tych działań jest prowadzona równocześnie rekomercjalizacja, która docelowo ma prowadzić do podwyższenia wartości danego obiektu, umocnienia go lub repozycjonowania - dodaje. 

Ronan Martin podkreśla, iż Carrefour Polska, jako jeden z deweloperów działający na polskim na rynku, może pochwalić się stabilną pozycją finansową, która umożliwia mu prowadzenie inwestycji z własnych środków, bez konieczności zaciągania zobowiązań kredytowych.

Jednym z projektów będzie rewitalizacja centrum handlowego Morena w Gdańsku, której rozpoczęcie planowane jest na początek przyszłego roku. Obiekt zyska całkowicie nowy wygląd, a jego dotychczasowa oferta handlowa ulegnie znacznemu poszerzeniu.

Drugą istotną inwestycją jest budowa nowoczesnego retail parku Sonata Park o powierzchni 6000 m kw. GLA w Sochaczewie. Powstanie on obok istniejącego hipermarketu Carrefour przy ul. Warszawskiej, dzięki czemu będzie dostępny zarówno dla mieszkańców Sochaczewa, jak i pobliskich miejscowości. Rozpoczęcie tej inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.

- Równie ciekawie zapowiadają się projekty modernizacji naszych obiektów w Olsztynie oraz w Krośnie. Zakończenie obu tych inwestycji jest planowane na koniec 2014 roku - mówi też wiceprezes Carrefour Polska. Dodaje, że poza tymi czteroma głównymi projektami Carrefour prowadzi również szereg mniejszych projektów deweloperskich, jak również przeprowadza remodeling posiadanych hipermarketów. W perspektywie najbliższych dwóch planowanych jest ok. 10 inwestycji tego typu.

Mówi również, że Carrefour rozważa obecnie cztery projekty, w których do końca 2016 roku zostaną otwarte hipermarkety Carrefour, między innymi w Centrum Handlowym Łacina w Poznaniu.

Carrefour Polska należy w 100 proc. do francuskiej Grupy Carrefour. W portfelu Carrefour Polska znajduje się obecnie ok. 20 galerii handlowych skupionych w dużych i średnich miastach. Firma jest także jednym z liderów na rynku przymarketowych stacji paliw. Pod szyldem Carrefour działa też w Polsce blisko 600 placówek handlowych. Są to hipermarkety i supermarkety, sklepy franczyzowe Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA