PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Carrefour przyspiesza z modernizacją sieci w Polsce

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 lis 2015 09:17

Carrefour przyspiesza z modernizacją sieci w Polsce Ronan Martin, wiceprezes zarządu Carrefour Polska ds. ekspansji i centrów handlowych

Carrefour utrzymuje na polskim rynku wysoką dynamikę inwestycyjną. - Na przestrzeni ostatnich dziewięciu miesięcy zakończyliśmy modernizację łącznie 13 hipermarketów, blisko 50 supermarketów oraz 4 centrów handlowych - mówi Ronan Martin, wiceprezes zarządu Carrefour Polska ds. ekspansji i centrów handlowych.

REKLAMA

Obecnie, pod szyldem Carrefour w Polsce działa już ponad 750 sklepów w takich formatach jak: hipermarkety, supermarkety oraz sklepy osiedlowe, a także 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 tys. mkw. GLA.

- W segmencie centrów handlowych, w minionym okresie na szczególną uwagę zasługują trzy duże inwestycje, które aktualnie realizujemy: Galeria Morena, Metropolitan Outlet i Galeria Zielone Wzgórze. Galeria Morena, która zostanie otwarta w drugim kwartale 2016 roku w Gdańsku, weszła obecnie w ostatnią fazę przebudowy. Wraz z końcem wakacji zakończyliśmy remodeling hipermarketu Carrefour, a w ostatnich miesiącach dołączyło do jej oferty 10 kolejnych znanych marek. Nowe umowy z najemcami nie tylko znacznie poszerzyły funkcje handlowe naszej galerii, ale również zbliżyły nas do poziomu 90 proc. komercjalizacji tego obiektu - mówi Ronan Martin.

Kolejnym z projektów jest pierwsze w województwie kujawsko-pomorskim centrum wyprzedażowe Metropolitan Outlet Bydgoszcz, które powstanie z wyniku kompleksowego remodelingu galerii handlowej zlokalizowanej w Bydgoszczy przy Al. Jana Pawła II. W pierwszej fazie zaoferuje ono 11.500 mkw. GLA oraz ponad 60 marek outletowych. Co ważne, w niecały miesiąc po zaprezentowaniu tego projektu wspólne z White Star Real Estate oraz JLL, mamy już ok. 60 proc. powierzchni zarezerwowanych przez znane marki modowe, obuwnicze i sportowe. Otwarcie nowego centrum po przebudowie zaplanowano na II kwartał 2017 roku.

Trzecim z projektów jest zaprezentowana po raz pierwszy na targach Shopping Center Forum 2015, rozbudowa i remodeling Galerii Zielone Wzgórze w Białymstoku, która po przebudowie zaoferuje ponad 20 tys. GLA i 60 najemców. W najbliższych miesiącach Carrefour zaprezentuje kolejne centra handlowe ze swojego portfolio, które zostaną poddane modernizacji i rekomercjalizacji w 2016 roku.

Kluczowym segmentem rynku dla Carrefour pozostają hipermarkety i supermarkety, w których trwają obecnie intensywne remodelingi oraz wdrażane są nowe koncepty handlowe. Do grona czterech hipermarketów zmodernizowanych w pierwszym kwartale 2015, dołączyły obiekty w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Sosnowcu oraz Starogardzie Gdańskim. W tych sklepach wdrożyliśmy nowe koncepty sal sprzedaży, dzięki którym klienci otrzymali łatwiejszy dostęp do nowego i bardziej różnorodnego asortymentu produktów, a także wiele rozwiązań podnoszących komfort zakupów oraz przyspieszających obsługę klienta. Co ważne, kompleksowe modernizacje hipermarketów pozwoliły także na zastosowanie innowacyjnych technologii energooszczędnych, m.in. systemu free cooling, nowoczesnego oświetlenia LED czy wydajniejszego systemu chłodnictwa opartego na CO2, dzięki którym zmniejszyliśmy koszty działalności obiektów oraz ich wpływ na środowisko naturalne.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA