PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Carrefour z większą sprzedażą LfL w Polsce

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 sty 2015 10:25

Grupa Carrefour zanotowała w czwartym kwartale 2014 r. we wszystkich krajach łącznie przychody ze sprzedaży w wysokości 22,6 mld euro. Wzrosły one organicznie o 4,1 proc. w stosunku do analogicznego okresu przed rokiem. W całym roku 2014 sprzedaż Carrefoura wyniosła 84 mld euro, co oznacza wzrost organiczny o 3,9 proc. Grupa zdradziła też, że jej sprzedaż LfL w Polsce w czwartym kwartale 2014 zanotowała wzrost - nie określiła jednak, jakiego rzędu.

REKLAMA

- W Polsce jesteśmy w najlepszej kondycji, jak to tylko możliwe. Widzimy poprawę szczególnie sprzedaży non-food, nad czym bardzo mocno pracowaliśmy we wszystkich krajach. To ważne, gdyż asortyment non-food buduje traffic w sklepach - tłumaczyli przedstawiciele Carrefoura podczas porannej telekonferencji. Jak dodali, nie wykluczają niczego w kontekście fuzji i przejęć na polskim rynku.

W całym 2014 r. sprzedaż LfL Carrefoura we Francji wzrosła o 1,2 proc. W innych europejskich krajach spadła o 0,2 proc. W Ameryce Łacińskiej Carrefour odnotował wzrost sprzedaży LfL o 14,3 proc., natomiast w Azji - spadek o 5,3 proc.

W samym czwartym kwartale ubiegłego roku, sprzedaż LfL sieci we Francji wzrosła o 1,1 proc. W Europie (poza Francją) poprawiła się o 0,5 proc., w Ameryce Łacińskiej o 15,7 proc., lecz w Azji spadła o 6,5 proc.

Całkowita powierzchnia sklepów pod szyldem Carrefour w czwartym kwartale 2014 r. zwiększyła się o 205 tys. mkw. W całym roku odnotowano jej wzrost netto (po odjęciu powierzchni zamkniętych sklepów) o 457 tys. mkw. W czwartym kwartale minionego roku Carrefour otworzył/pozyskał globalnie 354 sklepy, w większości w formacie convenience (230). Ogółem na koniec grudnia w grupie działało 10860 sklepów, a więc o 755 więcej, niż na koniec 2013 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA