PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Carrefour zrealizuje program edukacyjny, aby przyciągnąć młodych ludzi do branży handlowej

  • Autor: propertynews.pl
  • 20 mar 2015 12:00

Startuje pierwsza edycja Programu Edukacyjnego Smak Kariery, realizowanego przez firmę Carrefour Polska przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami i BFS Group. Celem programu jest zachęcenie ludzi młodych do rozwoju zawodowego w branży handlowo-spożywczej oraz uzupełnienie kompetencji studentów o kluczowe w branży umiejętności i wiedzę. Pierwsze z zaplanowanych wydarzeń to Program Ambasadorski oraz Program Staży "Apetyt na handel".

REKLAMA

Program Edukacyjny Smak Kariery jest skierowany do studentów Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Placówkami partnerskimi Programu są również: Zespół Szkół nr 34 im. Mieszka I w Warszawie oraz Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim. Program umożliwi studentom oraz uczniom nabycie wiedzy oraz umiejętności praktycznych, niezbędnych do wejścia na rynek pracy i rozpoczęcia kariery w branży handlowo-spożywczej, a także będzie szansą na poznanie perspektyw rozwoju i specyfiki pracy w tej dziedzinie.

W ramach I edycji Programu Smak Kariery, która potrwa od połowy marca do czerwca br., odbędzie się szereg działań dedykowanych studentom - m.in. cykl warsztatów ze specjalistami z firmy Carrefour, Program Ambasadorski oraz Program Staży "Apetyt na handel". W ramach Programu będą miały także miejsce spotkania informacyjne dla rodziców gimnazjalistów mające na celu przybliżenie pracy i możliwości rozwoju w branży spożywczo-handlowej oraz potencjału jaki drzemie w kształceniu zawodowym.

- Naszą intencją jest zainteresowanie młodych ludzi branżą handlowo-spożywczą oraz zmotywowanie ich do świadomego kierowania swoją karierą. Celem programu jest m.in. zwiększenie zainteresowania uczniów oraz rodziców szkolnictwem zawodowym i pokazanie, że nie tylko studia są przepustką do pracy w dużych, międzynarodowych firmach - kształcenie zawodowe również stanowi wartościową ścieżkę edukacyjną umożliwiającą rozwój w tej branży - komentuje Justyna Orzeł, dyrektor zasobów ludzkich Carrefour Polska.

Pierwszymi wydarzeniami realizowanymi w ramach Programu Edukacyjnego Smak Kariery będą: Program Ambasadorski oraz Program Stażowy "Apetyt na handel". Program Ambasadorski jest skierowany do studentów II i III roku z uczelni partnerskich Programu Smak Kariery. Ambasadorzy będą uczestniczyć w organizacji kolejnych działań realizowanych w ramach Programu, co da im możliwość bezpośredniego kontaktu ze specjalistami z firmy Carrefour oraz stworzy okazję do wzbogacania wiedzy i kompetencji istotnych w branży spożywczo-handlowej. Na najlepszych Ambasadorów czeka możliwość uczestnictwa w Programie Staży w firmie Carrefour.

Program staży "Apetyty na handel" jest skierowany do studentów z całej Polski, którzy chcą zdobyć doświadczenie w dziale handlowym, logistyki, HR czy IT. Rekrutacja na staże w firmie Carrefour rozpocznie się 23 marca. Staże potrwają w okresie od czerwca do września 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA