PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CBRE i Colliers zajmą się komercjalizacją Centrum Handlowego Siódemka

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 lis 2011 13:21

CBRE i Colliers zajmą się komercjalizacją Centrum Handlowego Siódemka

Bridgehouse Developments, spółka właścicielska regionalnego centrum handlowego Siódemka w Elblągu, wybrała CBRE i Colliers International na agentów odpowiedzialnych za wynajem powierzchni w tym obiekcie. Będzie to regionalne centrum, którego łączna powierzchnia najmu wyniesie ok. 67 000 mkw.

REKLAMA

Inwestycja będzie składała się z dwóch części: w pełni zabudowanej parterowej galerii handlowej (40 000 mkw.) z hipermarketem oraz parku handlowego ( 27 000 mkw.), w którym kluczowym elementem będzie market budowlany.

CBRE odpowiedzialny będzie za wynajem powierzchni w galerii handlowej, która pomieści ok. 110 sklepów dla dużych, średnich i małych najemców, natomiast Colliers International zajmie się procesem wynajmu parku handlowego, w którym powstanie 15 sklepów wielkopowierzchniowych oferujących artykuły budowlane, wykończeniowe i wyposażenia wnętrz, meble, artykuły gospodarstwa domowego, a także sprzęt sportowy i rekreacyjny.

- Szczegółowe badania rynku i potencjału samego projektu potwierdziły, że istnieje duży popyt ze strony regionalnych, krajowych i międzynarodowych detalistów na lokale w centrum handlowym, które ma powstać w Elblągu. Wszyscy dostrzegają, że w Elblągu istnieje luka handlowa, którą Siódemka będzie w stanie wypełnić - powiedział Torsten Hartmann, dyrektor Bridgehouse Capital, firmy doradzającej Bridgehouse Developments.

Inwestor zebrał szczegółowe dane dotyczące demografii i populacji Elbląga i regionu, co ułatwiło zrozumienie nawyków zakupowych mieszkańców. Rezultaty badań wyraźnie wskazują na ogromne zapotrzebowanie na nowoczesne obiekty handlowe w tym regionie,
a także poważny deficyt powierzchni handlowej, której poziom obecnie plasuje się znacznie poniżej średniej krajowej.

Obiekt będzie obsługiwany przez naziemny parking na 1800 miejsc.

Nowy inwestor planuje rozpoczęcie budowy w pierwszej połowie 2012 roku. Przy budowie zatrudnienie znajdzie kilkaset osób, a po otwarciu centrum stworzonych zostanie ponad 1000 nowych miejsc pracy.

Bridgehouse Developments jest zarejestrowaną w Polsce spółką właścicielską i deweloperem regionalnego centrum handlowego Siódemka, które zostanie zbudowane w Elblągu.

Bridgehouse Capital jest firmą doradczą Bridgehouse Developments, odpowiedzialną za doradztwo podczas transakcji i zarządzanie aktywami. Bridgehouse Developments i Bridgehouse Capital są częścią Bridgehouse, grupy inwestycyjnej posiadającej znaczące aktywa w zarządzaniu na wielu rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Katarze i innych krajach.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA