PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CBRE ma prawomocne pozwolenie na budowę Ogrodów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 wrz 2012 16:31

CBRE ma prawomocne pozwolenie na budowę Ogrodów

28 września 2012 r. uprawomocniło się pozwolenie na rozbudowę Centrum Handlowego „Ogrody", którego inwestorem jest CBRE Global Investors. Obiekt, który będzie realizowany w Elblągu przy ulicach: Płk. Dąbka i Ogólnej, powiększy się ponad dwukrotnie - do ok. 40 tys. mkw. - i jest już skomercjalizowany w 50 proc.

REKLAMA

Rozbudowa rozpocznie się w IV kwartale tego roku, a otwarcie całego projektu zaplanowano na 2014 r.

- Ogrody po rozbudowie i modernizacji będą galerią handlową najnowszej generacji - informuje Krzysztof Bocianowski, Head of Asset Manangement Poland, CBRE Global Investors. - Obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem najemców i jest już w połowie wynajęty. Prowadzimy rozmowy ze wszystkimi liczącymi się markami na rynku. Znajdą się tu między innymi Carrefour, Camaieu, Home & You, Mohito, Reserved, Cropp Town, Rossmann czy Orsay, a także multipleks oraz liczne restauracje i kawiarnie - dodaje.

Jak wskazują przeprowadzone niedawno przez inwestora badania, 98 proc. elblążan zna markę centrum „Ogrody", a 94 proc. z nich robi tam zakupy, z czego 66 proc. regularnie. Z kolei 63 proc. badanych mieszkańców deklaruje, iż po rozbudowie zamierza jeszcze częściej odwiedzać to centrum.

Jak przekonuje inwestor statystyki i badania pokazują, że w Elblągu brakuje nowoczesnej galerii handlowej. Aż 73 proc. elbląskich respondentów zdradza, że jeździ na zakupy do centrów handlowych w innych miastach, głównie do Trójmiasta.

Powierzchnia najmu zmodernizowanych i powiększonych „Ogrodów" wyniesie ok. 40 tys. mkw. Na dwóch poziomach zostanie zlokalizowanych ponad 130 sklepów i punktów usługowych, czyli o 75 więcej niż dzisiaj. Obecny otwarty parking naziemny zostanie zabudowany i zastąpiony 3-poziomowym na ok. 1000 miejsc.

Założeniem projektantów było stworzenie obiektu o śródmiejskim charakterze. Główne wejście wprowadzi klientów do wnętrza poprzez przeszkloną fasadę zdobioną geometrycznym motywem roślinnym, co stanowi nawiązanie do nazwy centrum. Zielenią zagospodarowana zostanie również cała przestrzeń publiczna wokół galerii.

Inwestor na własny koszt i w porozumieniu z miastem przebuduje układ drogowy wokół centrum.

Inwestorem jest spółka CBRE Global Investors, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe. Komercjalizację wspiera także CBRE. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA