PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CCC idzie do Kazachstanu i Gruzji

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 gru 2017 11:05

CCC idzie do Kazachstanu i Gruzji ccc

Zarząd CCC 22 grudnia 2017 roku zawarł umowę z Peeraj Brands International SRL, podmiotem prowadzącym sklepy pod marką CCC w Rumunii na podstawie umowy franczyzy oraz osobami fizycznymi, będącymi udziałowcami Peeraj.

REKLAMA

Wstępne porozumienie dotyczy nabycia przez CCC przedsiębiorstwa obejmującego prowadzenie wszystkich sklepów działających pod marką CCC w Rumunii oraz powiązanej z tą działalnością spółki Shoe Express SRL. Podpisany list intencyjny dotyczy otwarcia przez Peeraj sklepów CCC w Kazachstanie i Gruzji na podstawie umowy franczyzy z CCC, której zawarcie jest planowane w pierwszej połowie 2018 roku.

Łączna kwota do zapłaty przez CCC w ramach transakcji określona została na 33 miliony EUR. Kwota ta może zostać odpowiednio zmieniona w zależności od rozwoju w działalności Peeraj CCC po 1 stycznia 2018 roku. List intencyjny przewiduje, że CCC będzie uprawniony do zatrzymania 1 miliona EUR z ceny transakcji na poczet ceny za towary przeznaczone do sprzedaży w Kazachstanie i Gruzji.

Realizacja transakcji jest uwarunkowana od spełnienia się szeregu warunków, m.in. dokonania odpowiednich przekształceń korporacyjnych w ramach Peeraj CCC, uzyskania wymaganych zgód korporacyjnych i regulacyjnych, w tym zgody odpowiednich organów antymonopolowych, finalizacji badania due diligence oraz innych, standardowych dla tego typu transakcji. Zamknięcie transakcji jest przewidziane na II kwartał 2018 roku.

Obecnie w ramach Peeraj CCC działa sieć 54 sklepów operowanych przez Peeraj pod marką CCC. Według danych pro forma sprzedaż Peeraj CCC w 2016 roku wyniosła 178 mln RON (ok. 38 mln EUR), przy zysku netto 25 mln RON (przy obowiązujących warunkach handlowych pomiędzy Peeraja CCC). Przychody za okres styczeń-październik 2017 były wyższe od osiągniętych w okresie styczeń-październik 2016 o 28 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA