PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CCC planuje intensywny rozwój na nowych rynkach

  • Autor: PAP
  • 08 maj 2014 14:21

CCC planuje intensywny rozwój na nowych rynkach - w Austrii, Słowenii, Chorwacji i w Niemczech. W tym roku jeden z nich powinien pokazać dodatni wynik operacyjny, pozostałe powinny być w okolicach break even. Nie wiadomo natomiast, jak będzie z Turcją, w której dotychczas nie zrealizowano założeń sprzedażowych.

REKLAMA

- Austria, Słowenia, Chorwacja i Niemcy to kraje, w których będziemy koncentrowali naszą aktywność w najbliższym czasie. Jesteśmy absolutnie pewni, że to rynki dla nas - powiedział na konferencji prasowej wiceprezes spółki Piotr Nowjalis.

- Otwarcia tam będą szły pełną parą - dodał.

Poinformował, że rynki te wyszły już z fazy pilotażowej.

Nie wiadomo natomiast, jak będzie wyglądała sytuacja na rynku tureckim, który również był w grupie "testowanych" krajów.

- Jeśli chodzi o Turcję efekty sprzedażowe nie są takie, jak się spodziewaliśmy. To dla nas znak zapytania. Nie jestem przekonany, czy będzie równie silna i zdecydowana jak w przypadku pozostałych czterech krajów - powiedział Nowjalis.

Dodał, że problemy wynikały zarówno z kwestii kulturowych, jak i organizacyjnych.

Decyzja co do tempa i skali ekspansji w Turcji zostanie podjęta do końca roku.

- Poziomy sprzedaży były bardzo satysfakcjonujące zwłaszcza w Austrii. W I kw. ten rynek, spośród nowych, dostarczył nam najcieplejszych wrażeń - powiedział wiceprezes.

W Austrii, na dziś, spółka posiada 11 sklepów. - Na jednym z nowych rynków powinniśmy mieć już w tym roku plus na poziomie EBIT, a na pozostałych powinniśmy znaleźć się w okolicach break even - ocenił Nowjalis.

Oprócz tego spółka będzie się rozwijać w Polsce, Czechach, na Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii.

Grupa przeznaczy w tym roku na inwestycje 150 mln zł, a w 2015 r. 110 mln zł, co łącznie daje kwotę 260 mln zł. Z tego w ciągu tych dwóch lat ok. 200 mln zł wyda na nowe sklepy, a 60 mln zł na rozbudowę centrum logistycznego.

Wiceprezes podtrzymał, że w 2015 roku przychody grupy powinny przebić 3 mld zł.

- Naszym celem jest pozycja lidera w Europie Środkowej i jesteśmy na najlepszej drodze do jego realizacji - powiedział.

W latach 2013-2015, zgodnie z założeniami firmy, powierzchnia handlowa powiększy się o około 200 tys. m kw, przy czym w 2014 roku wzrośnie o 75 tys. mkw, a w 2015 r. o 80-95 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA