PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CCC wejdzie na nowe rynki. W dwa lata na rozwój sieci wyda 200 mln zł

  • Autor: PAP
  • 06 lis 2014 16:40

CCC wejdzie na nowe rynki. W dwa lata na rozwój sieci wyda 200 mln zł

CCC zamierza wiosną 2015 roku otworzyć pierwszy sklep w Bułgarii, docelowo chce tam mieć 25-30 sklepów. Planuje też na niewielką skalę wejść na Ukrainę i do Rosji, a także do krajów nadbałtyckich - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej wiceprezes CCC Piotr Nowjalis.

REKLAMA

"Zamierzamy wiosną przyszłego roku wejść do Bułgarii. W 2015 roku możemy tam mieć 5-7 sklepów. W ciągu 3-5 lat spodziewamy się mieć w tym kraju 25-30 sklepów" - powiedział Nowjalis.

Bułgaria będzie kolejnym krajem, do którego wchodzi CCC. Spółka w poprzednich latach rozpoczęła działalność w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii, a także w Austrii, Słowenii, Chorwacji i w Niemczech. Zamierza w dalszym ciągu zwiększać powierzchnię handlową w tych państwach. Do końca roku zostanie podjęta decyzja co do tempa i skali ekspansji w Turcji.

Piotr Nowjalis zapowiada, że w najbliższym czasie, w "śladowym stopniu" CCC chce też pojawić się na Ukrainie, w Rosji i w krajach nadbałtyckich.

Obecnie sieć grupy CCC liczy 692 sklepy, z czego 443 w Polsce. Największe sieci sklepów CCC za granicą operują w Czechach (75 sklepów), na Węgrzech (55 sklepów) oraz na Słowacji (28 sklepy).

Wartościowo 68,4 proc. przychodów grupy CCC generują sklepy w Polsce, 8,7 proc. w Czechach, a 6,3 proc. na Węgrzech (stan po trzech kwartałach 2014 roku).

CCC spodziewa się, że jej sprzedaż porównywalna w 2014 roku zanotuje wzrost o 6 proc. Na koniec października wzrost sprzedaży porównywalnej w sklepach CCC w Polsce wynosił 5,5 proc., a w sklepach za granicą 11,2 proc. Również w przyszłym roku sprzedaż porównywalna ma wzrosnąć kilka procent.

W 2014 roku powierzchnia handlowa grupy CCC ma wzrosnąć o 70 tys. m kw., a w 2015 roku o 70-80 tys. m kw.. W tych latach spółka wyda na inwestycje w nowe sklepy detaliczne około 200 mln zł. Dodatkowo rozbudowa centrum logistycznego w Polkowicach, które ma być uruchomione w grudniu, będzie kosztować około 60 mln zł. Obecnie powierzchnia handlowa sieci CCC liczy łącznie 276,7 tys. m kw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA