PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CDRL bije rekordy w kanale e-commerce

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 lis 2015 09:30

CDRL bije rekordy w kanale e-commerce Coccodrillo

Przychody spółki odzieżowej CDRL w polskich sklepach wzrosły w październiku o 16 proc., a w kanale e-commerce aż o 131 proc. Właściciel marki Coccodrillo od początku roku sprzedał już w polskich sklepach towary za 100,77 mln zł.

REKLAMA

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników ostatniego miesiąca. Wzrosty to nie tylko efekt rozwoju sieci handlowej, ale też popularności naszej marki i bardzo dobrego odbioru aktualnych kolekcji – powiedział prezes Marek Dworczak.

Tylko w październiku przychody CDRL ze sprzedaży towarów w sieci detalicznej w Polsce wyniosły 12,12 mln zł i były o 16 proc. wyższe niż przed rokiem. Od początku roku sprzedaż wzrosła o 17 proc. do 100,77 mln zł.

Przychody ze sprzedaży towarów w kanale e-commerce w Polsce wyniosły w październiku 1,08 mln zł, co oznacza wzrost o 131 proc. rok do roku. Od stycznia do października sprzedaż w tym kanale wyniosła 5,90 mln zł i była o 27 proc. wyższa niż przed rokiem.

W I połowie tego roku skonsolidowane przychody Grupy CDRL wzrosły o 15,5 proc. do 82,82 mln zł (ten wynik obejmuje też sprzedaż zagraniczną). Zysk z działalności operacyjnej wzrósł w tym okresie o 12,08 proc. do 9,40 mln zł, a zysk netto o 3,9 proc. do 6,31 mln zł.

W całym zeszłym roku skonsolidowane przychody CDRL (uwzględniające wszystkie kanały sprzedaży i rynki na których działa spółka) wzrosły o 6 proc. do 158,43 mln zł. Zysk netto wyniósł 11,39 mln zł i był o 4,8 proc. wyższy niż zakładano w prognozie finansowej.

Spółka 13 listopada poda wyniki finansowe za III kwartał.

CDRL zadebiutowało na GPW w dniu 28 października 2014 r. Sklepy Coccodrillo są obecne na czterech kontynentach, w tym m.in. w Arabii Saudyjskiej, Chinach oraz Brazylii. Natomiast wszystkie projekty dla kolekcji Coccodrillo powstają w Polsce.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA