PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CDRL: zysk w dół, przychody w górę

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 sie 2016 11:03

CDRL: zysk w dół, przychody w górę Coccodrillo, mat. prasowe

W I połowie 2016 r. przychody spółki CDRL wzrosły o ponad 12 proc. do 92,78 mln zł. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 5,82 mln zł i był o ponad 7proc. niższy od osiągniętego przed rokiem. Jak tłumaczy spółka, spadek jest m.in. efektem amortyzacji inwestycji i wzrostu płac.

REKLAMA

- Zarówno Zarząd, jak i Rada Nadzorcza pozytywnie oceniają wyniki finansowe. Cieszy zanotowany wzrost sprzedaży, zwłaszcza że wzrosła również nieznacznie marża na sprzedaży. Niższy zysk to w dużej mierze efekt wzrostu płac, ale też prowadzonych inwestycji – komentuje prezes Marek Dworczak.

Grupa CDRL na koniec czerwca miała 246 sklepów Coccodrillo w Polsce, czyli o 12 proc. więcej niż przed rokiem. Łączna powierzchnia polskich sklepów wynosiła 16.891 mkw., co oznacza wzrost o 9 proc. rok do roku.

Liczba sklepów zagranicznych wzrosła o 36 proc. w skali roku do 225. Łącznie CDRL miało 471 punktów sprzedaży na koniec I połowy roku.

- Bardzo ważnym elementem naszej strategii jest rozwój segmentu e-commerce. Przychody generowane w internecie mają coraz większy udział w całości sprzedaży Grupy – powiedział wiceprezes Tomasz Przybyła. W I połowie roku sprzedaż w internetowym kanale sprzedaży w Polsce wzrosła o 113 proc. do 5,61 mln zł.

Spółka otwiera kolejne wersje językowe swojego sklepu internetowego. Obecnie działają już wersje w językach: czeskim, słowackim, niemieckim (osobna dla rynku niemieckiego i austriackiego) oraz angielskim.

CDRL na koniec I półrocza dysponowała środkami pieniężnymi w wysokości 9,79 mln zł. W lipcu wypłaciła dywidendę na którą Walne Zgromadzenie przeznaczyło 5,15 mln zł z zysku za poprzedni rok. Wartość dywidendy na jedną akcję wyniosła 0,85 zł.

Marka Coccodrillo jest znana na czterech kontynentach, w tym m.in. w takich krajach jak Chiny, Brazylia, czy Arabia Saudyjska.

CDRL zadebiutowało na głównym rynku GPW w dniu 28 października 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA