PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CDRL: zysk w dół, przychody w górę

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 sie 2016 11:03

CDRL: zysk w dół, przychody w górę Coccodrillo, mat. prasowe

W I połowie 2016 r. przychody spółki CDRL wzrosły o ponad 12 proc. do 92,78 mln zł. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 5,82 mln zł i był o ponad 7proc. niższy od osiągniętego przed rokiem. Jak tłumaczy spółka, spadek jest m.in. efektem amortyzacji inwestycji i wzrostu płac.

REKLAMA

- Zarówno Zarząd, jak i Rada Nadzorcza pozytywnie oceniają wyniki finansowe. Cieszy zanotowany wzrost sprzedaży, zwłaszcza że wzrosła również nieznacznie marża na sprzedaży. Niższy zysk to w dużej mierze efekt wzrostu płac, ale też prowadzonych inwestycji – komentuje prezes Marek Dworczak.

Grupa CDRL na koniec czerwca miała 246 sklepów Coccodrillo w Polsce, czyli o 12 proc. więcej niż przed rokiem. Łączna powierzchnia polskich sklepów wynosiła 16.891 mkw., co oznacza wzrost o 9 proc. rok do roku.

Liczba sklepów zagranicznych wzrosła o 36 proc. w skali roku do 225. Łącznie CDRL miało 471 punktów sprzedaży na koniec I połowy roku.

- Bardzo ważnym elementem naszej strategii jest rozwój segmentu e-commerce. Przychody generowane w internecie mają coraz większy udział w całości sprzedaży Grupy – powiedział wiceprezes Tomasz Przybyła. W I połowie roku sprzedaż w internetowym kanale sprzedaży w Polsce wzrosła o 113 proc. do 5,61 mln zł.

Spółka otwiera kolejne wersje językowe swojego sklepu internetowego. Obecnie działają już wersje w językach: czeskim, słowackim, niemieckim (osobna dla rynku niemieckiego i austriackiego) oraz angielskim.

CDRL na koniec I półrocza dysponowała środkami pieniężnymi w wysokości 9,79 mln zł. W lipcu wypłaciła dywidendę na którą Walne Zgromadzenie przeznaczyło 5,15 mln zł z zysku za poprzedni rok. Wartość dywidendy na jedną akcję wyniosła 0,85 zł.

Marka Coccodrillo jest znana na czterech kontynentach, w tym m.in. w takich krajach jak Chiny, Brazylia, czy Arabia Saudyjska.

CDRL zadebiutowało na głównym rynku GPW w dniu 28 października 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA