PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cedet z finansowaniem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 lis 2014 12:26

Cedet z finansowaniem

Bank Gospodarstwa Krajowego sfinansuje przebudowę i rozbudowę dawnego DH Smyk w Warszawie. Inwestor spółka Immobel podpisała 6 listopada br. umowę kredytu na kwotę 56,5 mln euro.

REKLAMA

Finansowanie w wysokości 56,5 mln euro, które dostarczy w postaci kredytu inwestycyjnego Bank Gospodarstwa Krajowego, realizowane jest na warunkach rynkowych w ramach programu „Inwestycje polskie".

- Inwestycja CEDET to kolejny projekt w polskim portfolio Immobel, dzięki któremu zabytkowy budynek odzyska dawną świetność oraz funkcje komercyjne i społeczne. Sukces rewitalizacji i modernizacji poznańskiego Okrąglaka - projektu zrealizowanego przez naszą firmę w 2012 r. - pokazuje, że adaptacja zabytkowych obiektów z przeznaczeniem na funkcje biurowe czy biurowo-handlowe stanowi istotną wartość dla urbanistyki miast i ich mieszkańców - powiedział Bartłomiej Hofman, prezes Immobel Poland .

Wkrótce ruszy rozbudowa dawnego DH Smyk, w wyniku której powstanie zupełnie nowa powierzchnia, na przylegającej działce pomiędzy ulicami Kruczą i Bracką. Rozbudowa pozwoli odtworzyć zachodnią pierzeję ul. Brackiej, przywracając mieszkańcom stolicy fragment dawnej, wielkomiejskiej przestrzeni. Łącznie w budynku CEDET znajdować się będzie 15 tys. mkw. powierzchni biurowej i 7 tys. mkw. powierzchni handlowej. Prezes Bartłomiej Hofman poinformował, że spółka prowadzi obecnie rozmowy z potencjalnymi najemcami zarówno na powierzchnie biurowe, jak i handlowe.

Od października br. na terenie inwestycji trwają prace wyburzeniowe. Generalny wykonawca ma wejść na plac pod koniec roku.

Autorem koncepcji przebudowy i rozbudowy jest konsorcjum: pracownia AMC Andrzej Chołdzyński i pracownia RKW Rhode Kellermann Wawrowsky. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Doraco.

Immobel planuje zakończenie inwestycji w I kwartale 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA