PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cedet z finansowaniem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 lis 2014 12:26

Cedet z finansowaniem

Bank Gospodarstwa Krajowego sfinansuje przebudowę i rozbudowę dawnego DH Smyk w Warszawie. Inwestor spółka Immobel podpisała 6 listopada br. umowę kredytu na kwotę 56,5 mln euro.

REKLAMA

Finansowanie w wysokości 56,5 mln euro, które dostarczy w postaci kredytu inwestycyjnego Bank Gospodarstwa Krajowego, realizowane jest na warunkach rynkowych w ramach programu „Inwestycje polskie".

- Inwestycja CEDET to kolejny projekt w polskim portfolio Immobel, dzięki któremu zabytkowy budynek odzyska dawną świetność oraz funkcje komercyjne i społeczne. Sukces rewitalizacji i modernizacji poznańskiego Okrąglaka - projektu zrealizowanego przez naszą firmę w 2012 r. - pokazuje, że adaptacja zabytkowych obiektów z przeznaczeniem na funkcje biurowe czy biurowo-handlowe stanowi istotną wartość dla urbanistyki miast i ich mieszkańców - powiedział Bartłomiej Hofman, prezes Immobel Poland .

Wkrótce ruszy rozbudowa dawnego DH Smyk, w wyniku której powstanie zupełnie nowa powierzchnia, na przylegającej działce pomiędzy ulicami Kruczą i Bracką. Rozbudowa pozwoli odtworzyć zachodnią pierzeję ul. Brackiej, przywracając mieszkańcom stolicy fragment dawnej, wielkomiejskiej przestrzeni. Łącznie w budynku CEDET znajdować się będzie 15 tys. mkw. powierzchni biurowej i 7 tys. mkw. powierzchni handlowej. Prezes Bartłomiej Hofman poinformował, że spółka prowadzi obecnie rozmowy z potencjalnymi najemcami zarówno na powierzchnie biurowe, jak i handlowe.

Od października br. na terenie inwestycji trwają prace wyburzeniowe. Generalny wykonawca ma wejść na plac pod koniec roku.

Autorem koncepcji przebudowy i rozbudowy jest konsorcjum: pracownia AMC Andrzej Chołdzyński i pracownia RKW Rhode Kellermann Wawrowsky. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Doraco.

Immobel planuje zakończenie inwestycji w I kwartale 2017 r.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA