PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Celem OBI 50 placówek w całej Polsce

  • Autor: Anna Pełka (PAP)
  • 19 wrz 2013 18:22

Celem OBI 50 placówek w całej Polsce

Sieć marketów budowlanych OBI ocenia, że po słabej pierwszej połowie roku na rynku widać oznaki ożywienia. Przyszły rok może przynieść dalszą, stopniową poprawę sprzedaży - poinformował w rozmowie z PAP Adam Rosiński, członek zarządu OBI Polska. Sieć OBI ma w tym roku powiększyć się o dwa markety, w przyszłym planowane jest otwarcie kilku kolejnych.

REKLAMA

"Ten rok ma dla branży marketów budowlanych dosyć wyjątkowy przebieg. Z jednej strony wciąż odczuwalne są skutki kryzysu, z drugiej na początku roku nie sprzyjała pogoda, która ma duży wpływ na biznes. W tym roku zima dość długo trwała, więc zarówno początek sezonu ogrodowego jak i start prac budowlanych nastąpiły stosunkowo późno. Na szczęście udało się nam późną wiosną i na początku lata nadrobić znaczną część sprzedaży utraconej w marcu i na początku kwietnia. W pierwszej połowie roku nasze wyniki sprzedaży były gorsze niż rok wcześniej, w drugiej zaczęło się to zmieniać" - powiedział PAP Rosiński.

"Widać pewne ożywienie w drugiej połowie roku. Na pewno jest ona lepsza od pierwszej, ale daleko jej do dawnych lat prosperity. Zapowiadane przez ekonomistów ożywienie gospodarcze, które miało się przełożyć na konsumpcję, przychodzi o wiele wolniej" - dodał.

W jego opinii pod koniec roku można się spodziewać wzrostu sprzedaży w związku ze zmianami w przepisach VAT. Od przyszłego roku wygaśnie bowiem program zakładający zwrot części VAT za materiały budowlane.

"Być może końcówka roku przyniesie dodatkowy impuls, związany z tym, że będą zmiany w przepisach VAT. Kończy się możliwość uzyskania wyrównania różnicy w VAT dla materiałów objętych dawniej obniżoną stawką. Doświadczenie pokazuje, że Polacy zawsze w ostatnim momencie intensywnie reagowali w takich sytuacjach, więc można się spodziewać poprawy sprzedaży" - powiedział Rosiński.

Ocenił, że przyszły rok może przynieść dalszą, stopniową poprawę sprzedaży.

"Do przyszłego roku podchodzimy z umiarkowanym optymizmem. Naszym zdaniem najgorsze polska gospodarka ma za sobą i konsumpcja zacznie rosnąć. Nie spodziewamy się jednak skokowych wzrostów sprzedaży, ale stopniowej poprawy" - powiedział Rosiński.

RYNEK MARKETÓW BUDOWLANYCH BĘDZIE SIĘ DALEJ KONSOLIDOWAĆ

Zdaniem członka zarządu OBI rynek marketów budowlanych będzie się dalej konsolidować. Szacuje się, że duże sieci mają obecnie ok. 40 proc. udziału w polskim rynku.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA