PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Centra handlowe, biura, magazyny. Jakich aktywów szukają inwestorzy?

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 03 paź 2016 11:40

Centra handlowe, biura, magazyny. Jakich aktywów szukają inwestorzy? Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills

Jakich aktywów i gdzie zlokalizowanych poszukują teraz inwestorzy? - Niezależnie od klasy projektów, widać odwrót w stronę nieruchomości najlepszych, w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach – mówi Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills.

REKLAMA

Łakomym kąskiem dla inwestorów są centra handlowe dominujące w regionie. - Większość z nich w Polsce została ostatnio sprzedana – mówi Tomasz Buras. - W sektorze handlowym królują convenience oraz rozrywka – te segmenty będą generowały stabilną podaż i jest na to popyt.

W sektorze biurowym na terenie Warszawy dużym zainteresowaniem cieszą się prestiżowe biurowce, najlepiej nowe i zlokalizowane w centrum stolicy. - Miasta regionalne coraz bardziej otwierają się na inwestorów, ale nie wszyscy będą zainteresowani wejściem na mniejsze rynki – podsumował Tomasz Buras.

Choć rozwój rynku magazynowego zależy w dużej mierze od strategii wąskiej grupy wyspecjalizowanych inwestorów, to i temu segmentowi nieruchomości przygląda się wiele funduszy.

Zdaniem uczestników sesji inauguracyjnej Property Forum, inwestorzy poszukują długoterminowego zysku dywidendowego. W efekcie na rynek wraca mniej produktu. - Wcześniej inwestorzy kupowali projekt i w ciągu 12-36 miesięcy go odsprzedawali, tym samym reinwestując środki – mówi Tomasz Buras. - Aktualnie rośnie liczba inwestorów kupujących aktywa w charakterze długoterminowej inwestycji. Te produkty znikają z rynku na kilka lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA