PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Centra handlowe stawiają na rozrywkę

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 sie 2017 08:24

Centra handlowe stawiają na rozrywkę fot. Shutterstock

Kina i kluby fitness, kręgielnie, szkoły tańca czy salony kosmetyczne i SPA, to w polskich galerach handlowych coraz bardziej widoczni najemcy. Blisko 40 proc. klientów deklaruje, że odwiedza galerię handlową po to, by skorzystać z oferty rozrywkowej centrum. Dla wielu jest to miejsce spotkań numer 1.

REKLAMA

Odwołując się do badań, niezbędnymi elementami oferty centrum handlowego, jest rozbudowana strefa gastronomiczna oraz rozrywkowa. Znaczenie strefy leisure wzrasta, a galerie handlowe stale urozmaicają i rozbudowują ofertę rekreacyjno-rozrywkową o kolejne atrakcje. Aż 89 proc. osób, które odwiedziło kino, wybrało to, które znajdowało się w centrum handlowym. Z siłowni w obiekcie korzysta 27 proc. klientów.

W galeriach pojawiają się kręgielnie, szkoły tańca, salony kosmetyczne i SPA, a także punkty oferujące usługi stomatologiczne i medycyny estetycznej. Nowa, znacznie poszerzona oferta podoba się Polakom. Aż 76 proc. jest zdania, że pojawienie się w galerii handlowej usług zdrowotnych to pozytywne zjawisko. Sukces tkwi w dostosowaniu strefy leisure do oczekiwań mieszkańców danego regionu. Oferta musi uwzględniać ich potrzeby oraz rytm życia według jakiego funkcjonują. Dużo zależy także od oferty rozrywkowej istniejącej w sąsiedztwie.

- Niejednokrotnie, uwzględniając sąsiedztwo i funkcjonującą konkurencję już samo kino będzie główną atrakcją i przyciągnie dużą ilość klientów, czasem natomiast oferta musi być bardzo zróżnicowana i rozbudowana, żeby obiekt zasłużył na miano „centrum handlowo-rozrywkowego” - uważa Anna Malcharek, dyrektor zarządzający w Gemini Holding. Przekonuje, że dobrym przykładem bogatej oferty rozrywkowej dostosowanej do potrzeb regionu jest bielskie Gemini Park, którego strategia marketingowa, rozwiązania architektoniczne oraz "tenant mix" dopasowane zostały do potrzeb całej rodziny. - Galeria ze względu na swoją znakomitą lokalizację oferuje nie tylko bogatą strefę rozrywki – tj. rozbudowaną ofertę gastronomiczną, nowoczesną siłownię czy salon kosmetyczny, ale także szeroką ofertę związaną z zagospodarowaniem terenu wokół centrum, gdzie zbudowano ekologiczny park w Dechę, o łącznej powierzchni blisko 5 tys. mkw. - wylicza Anna Malcharek. Klientami Gemini Park w Bielsku-Białej są bardzo często rodzice z dziećmi, dlatego do nich skierowana jest duża część działań promocyjnych. - Kontynuacja strategii centrum rodzinnego, a także niestandardowe projekty marketingowe są doceniane przez mieszkańców Bielsko-Białej i okolic. Świadczy o tym m.in. przyznana niedawno twórcom parku W DECHE główna nagroda w konkursie „InwestujeMY w dzieci”, zorganizowanym przez portal Czas Dzieci, promujący najlepsze w Polsce atrakcje dla najmłodszych - przekonuje.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA