PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Centra handlowe w miastach regionalnych wciąż interesujące

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 17 gru 2015 12:17

Centra handlowe w miastach regionalnych wciąż interesujące Andrzej Jarosz, Marketing & Communications Director, Mayland

Nowe projekty handlowe w miastach regionalnych mogą skutkować pogorszeniem się sytuacji już istniejących obiektów. - Wprost przeciwnie - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Andrzej Jarosz, Marketing & Communications Director, Mayland.

REKLAMA

- Aglomeracje Trójmiasta, Łodzi i Krakowa to najsilniejsze ośrodki regionalne poza Warszawą i Górnym Śląskiem. Już sam potencjał demograficzny, w każdym z tych trzech przypadków, przewyższający milion mieszkańców żyjących w obszarze metropolitalnym, definiuje ich szczególną atrakcyjność dla inwestycji nieruchomościowych - tłumaczy Andrzej Jarosz.

Firma Mayland działa przede wszystkim w sektorze handlowym. Stąd fluktuacje na rynku mogą w dużym stopniu wpłynąć na jej funkcjonowanie, szczególnie, że jej projekty zlokalizowane są na wymagających rynkach dużych miast.

- Trójmiasto jest obecnie trzecią, po Wrocławiu i Poznaniu aglomeracją o najwyższym nasyceniu powierzchnią centrów handlowych. Nie oznacza to jednak, że jest to obszar o słabnącej atrakcyjności inwestycyjnej. Wprost przeciwnie. Wybudowane przez nas w 2013 roku Centrum Riviera, które stało się jednym z dwóch podstawowych obiektów handlowych aglomeracji, zostało w bieżącym roku zakupione przez Union Investment, przy stopie kapitalizacji 5,4 proc., co świadczy o zaufaniu nabywcy do przyszłości tego rynku - tłumaczy przedstawiciel Mayland.

- Obecnie w fazie realizacji jest następny obiekt zlokalizowany w Gdańsku i wydaje się, że wypełni on popyt na duże miejskie centra handlowe. Nie wyklucza to oczywiście możliwości budowy mniejszych, bardziej niszowych obiektów, tudzież zagospodarowania ulic handlowych w centrach miast aglomeracji - dodaje.

W Trójmieście pozytywny wpływ na perspektywy do inwestowania ma otwartość lokalnych władz i duże zaawansowanie w uchwalaniu planów miejscowych.

- Kraków - na tle pozostałych miast nieco w tyle, jeśli chodzi o podaż - zwłaszcza świeżych centrów handlowych. Jedynym większym obiektem otwartym ostatnio było CH Bronowice (2013). Stąd też realizowana obecnie przez Mayland budowa Centrum Serenada cieszy się dużym zainteresowaniem najemców - dodaje Andrzej Jarosz.

- Inwestycja ta zlokalizowana jest pomiędzy centrum Krakowa, a Nową Hutą. Obszar ten - doskonale skomunikowany i otoczony dużymi osiedlami mieszkaniowymi jest obecnie intensywnie zabudowywany zwłaszcza poprzez inwestycje biurowe, jak i mieszkaniowe. Warto zauważyć, że Kraków pozostaje najbardziej atrakcyjnym miastem pod względem lokalizacji BPO, co wpływa z oczywiście na popyt na powierzchnię biurową, ale też na napływ ludzi osiedlających się w mieście i okolicach. To z kolei skutkuje popytem na mieszkania i nakręcaniem koniunktury gospodarczej - ocenia dyrektor w Mayland.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA