PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Centra handlowe w miastach regionalnych wciąż interesujące

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 17 gru 2015 12:17

Centra handlowe w miastach regionalnych wciąż interesujące Andrzej Jarosz, Marketing & Communications Director, Mayland

Nowe projekty handlowe w miastach regionalnych mogą skutkować pogorszeniem się sytuacji już istniejących obiektów. - Wprost przeciwnie - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Andrzej Jarosz, Marketing & Communications Director, Mayland.

REKLAMA

- Aglomeracje Trójmiasta, Łodzi i Krakowa to najsilniejsze ośrodki regionalne poza Warszawą i Górnym Śląskiem. Już sam potencjał demograficzny, w każdym z tych trzech przypadków, przewyższający milion mieszkańców żyjących w obszarze metropolitalnym, definiuje ich szczególną atrakcyjność dla inwestycji nieruchomościowych - tłumaczy Andrzej Jarosz.

Firma Mayland działa przede wszystkim w sektorze handlowym. Stąd fluktuacje na rynku mogą w dużym stopniu wpłynąć na jej funkcjonowanie, szczególnie, że jej projekty zlokalizowane są na wymagających rynkach dużych miast.

- Trójmiasto jest obecnie trzecią, po Wrocławiu i Poznaniu aglomeracją o najwyższym nasyceniu powierzchnią centrów handlowych. Nie oznacza to jednak, że jest to obszar o słabnącej atrakcyjności inwestycyjnej. Wprost przeciwnie. Wybudowane przez nas w 2013 roku Centrum Riviera, które stało się jednym z dwóch podstawowych obiektów handlowych aglomeracji, zostało w bieżącym roku zakupione przez Union Investment, przy stopie kapitalizacji 5,4 proc., co świadczy o zaufaniu nabywcy do przyszłości tego rynku - tłumaczy przedstawiciel Mayland.

- Obecnie w fazie realizacji jest następny obiekt zlokalizowany w Gdańsku i wydaje się, że wypełni on popyt na duże miejskie centra handlowe. Nie wyklucza to oczywiście możliwości budowy mniejszych, bardziej niszowych obiektów, tudzież zagospodarowania ulic handlowych w centrach miast aglomeracji - dodaje.

W Trójmieście pozytywny wpływ na perspektywy do inwestowania ma otwartość lokalnych władz i duże zaawansowanie w uchwalaniu planów miejscowych.

- Kraków - na tle pozostałych miast nieco w tyle, jeśli chodzi o podaż - zwłaszcza świeżych centrów handlowych. Jedynym większym obiektem otwartym ostatnio było CH Bronowice (2013). Stąd też realizowana obecnie przez Mayland budowa Centrum Serenada cieszy się dużym zainteresowaniem najemców - dodaje Andrzej Jarosz.

- Inwestycja ta zlokalizowana jest pomiędzy centrum Krakowa, a Nową Hutą. Obszar ten - doskonale skomunikowany i otoczony dużymi osiedlami mieszkaniowymi jest obecnie intensywnie zabudowywany zwłaszcza poprzez inwestycje biurowe, jak i mieszkaniowe. Warto zauważyć, że Kraków pozostaje najbardziej atrakcyjnym miastem pod względem lokalizacji BPO, co wpływa z oczywiście na popyt na powierzchnię biurową, ale też na napływ ludzi osiedlających się w mieście i okolicach. To z kolei skutkuje popytem na mieszkania i nakręcaniem koniunktury gospodarczej - ocenia dyrektor w Mayland.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA