PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Centra handlowe znów w ofensywie. Pracownicy potrzebni od zaraz

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 cze 2015 15:24

Centra handlowe znów w ofensywie. Pracownicy potrzebni od zaraz Mark Twomey, partner zarządzający TARA HRC

Rynek powierzchni handlowej w Polsce przeżywa prawdziwe ożywienie, a nowe projekty rekrutacyjne dla tego segmentu przypominają wzbierającą falę zalewającą agencje headhunterskie. Mark Twomey, partner zarządzający TARA HRC zdradza, jakie stanowiska są w kręgu zainteresowania pracodawców z tej branży.

REKLAMA

Jak podkreśla Mark Twomey, czas stagnacji na rynku powierzchni handlowych dobiegł końca, czego efektem jest zwiększone zapotrzebowanie na ekspertów z tego obszaru. - Poszukiwani są specjaliści ds. badań rynku, specjaliści ds. zakupu gruntów, dyrektorzy ds. rozwoju, menadżerowie projektu, menadżerowie odpowiedzialni za komercjalizację obiektów, zarządcy, a także asset managerowie, czyli menadżerowie ds. zarządzania wartością - wymienia.

Co chwilę otwierane są nowe projekty rekrutacyjne, a deweloperzy i agencje zaczynają rywalizować o najlepszych kandydatów. - Nikt już nie ma wątpliwości, że rynek powierzchni handlowych, jeszcze do niedawna oceniany jako zbyt nasycony, by dalej się rozwijać, odradza się na naszych oczach, jak feniks z popiołów. I to zarówno w największych miastach, jak i w regionach - podkreśla partner zarządzający TARA HRC.

Ostatnie 4 lata nie były najlepsze dla nieruchomości handlowych. Od 2012 roku większość aktywności dotyczyła funduszy inwestycyjnych oraz transakcji sprzedaży centrów handlowych. W czołówce znalazł się fundusz Blackstone, który nabył portfel aktywów handlowych w Polsce. Aktywne były również takie podmioty jak Invesco, Griffin oraz Valad. Na ich celowniku znalazły się centra handlowe dobrej jakości o rozległej strefie oddziaływania, po modernizacji i repozycjonowaniu, z dużym potencjałem na stabilne wyniki.

Praktycznie nie powstawały nowe duże obiekty, a przedstawiciele rynku jeszcze w 2013 roku mówili, że z wynikiem 9,38 miliona metrów kwadratowych powierzchni, rynek handlowy osiągnął w Polsce poziom nasycenia. Na mapie znajdowało się 389 centrów handlowych, spośród których 212 co najmniej 10-letnich, bo otwartych w latach 1995-2005. 69 centrów zostało rozbudowanych.

Tymczasem mamy rok 2015 i według danych agencji DTZ w ciągu najbliższych dwóch lat (2015-2016) na polski rynek wejdzie aż 60 nowych obiektów handlowych, których łączna powierzchnia wyniesie 900,000 mkw. Jak podaje agencja JLL w samym pierwszym kwartale 2015 roku istniejące centra handlowe zostały poddane rozbudowie, powiększając swoją powierzchnię o dodatkowe 94,000 mkw. Ożywienie rynku pokazuje poniższa lista wybranych obiektów, które znajdują się w trakcie budowy lub zadebiutowały w ostatnich miesiącach. Do tego dochodzi jeszcze spora grupa projektów na czele z Galerią Wilanów i Galerią Ursynów, które dopiero czekają na oficjalne ogłoszenie w tym roku.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA