PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Centra handlowe znów w ofensywie. Pracownicy potrzebni od zaraz

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 cze 2015 15:24

Centra handlowe znów w ofensywie. Pracownicy potrzebni od zaraz Mark Twomey, partner zarządzający TARA HRC

Rynek powierzchni handlowej w Polsce przeżywa prawdziwe ożywienie, a nowe projekty rekrutacyjne dla tego segmentu przypominają wzbierającą falę zalewającą agencje headhunterskie. Mark Twomey, partner zarządzający TARA HRC zdradza, jakie stanowiska są w kręgu zainteresowania pracodawców z tej branży.

REKLAMA

Jak podkreśla Mark Twomey, czas stagnacji na rynku powierzchni handlowych dobiegł końca, czego efektem jest zwiększone zapotrzebowanie na ekspertów z tego obszaru. - Poszukiwani są specjaliści ds. badań rynku, specjaliści ds. zakupu gruntów, dyrektorzy ds. rozwoju, menadżerowie projektu, menadżerowie odpowiedzialni za komercjalizację obiektów, zarządcy, a także asset managerowie, czyli menadżerowie ds. zarządzania wartością - wymienia.

Co chwilę otwierane są nowe projekty rekrutacyjne, a deweloperzy i agencje zaczynają rywalizować o najlepszych kandydatów. - Nikt już nie ma wątpliwości, że rynek powierzchni handlowych, jeszcze do niedawna oceniany jako zbyt nasycony, by dalej się rozwijać, odradza się na naszych oczach, jak feniks z popiołów. I to zarówno w największych miastach, jak i w regionach - podkreśla partner zarządzający TARA HRC.

Ostatnie 4 lata nie były najlepsze dla nieruchomości handlowych. Od 2012 roku większość aktywności dotyczyła funduszy inwestycyjnych oraz transakcji sprzedaży centrów handlowych. W czołówce znalazł się fundusz Blackstone, który nabył portfel aktywów handlowych w Polsce. Aktywne były również takie podmioty jak Invesco, Griffin oraz Valad. Na ich celowniku znalazły się centra handlowe dobrej jakości o rozległej strefie oddziaływania, po modernizacji i repozycjonowaniu, z dużym potencjałem na stabilne wyniki.

Praktycznie nie powstawały nowe duże obiekty, a przedstawiciele rynku jeszcze w 2013 roku mówili, że z wynikiem 9,38 miliona metrów kwadratowych powierzchni, rynek handlowy osiągnął w Polsce poziom nasycenia. Na mapie znajdowało się 389 centrów handlowych, spośród których 212 co najmniej 10-letnich, bo otwartych w latach 1995-2005. 69 centrów zostało rozbudowanych.

Tymczasem mamy rok 2015 i według danych agencji DTZ w ciągu najbliższych dwóch lat (2015-2016) na polski rynek wejdzie aż 60 nowych obiektów handlowych, których łączna powierzchnia wyniesie 900,000 mkw. Jak podaje agencja JLL w samym pierwszym kwartale 2015 roku istniejące centra handlowe zostały poddane rozbudowie, powiększając swoją powierzchnię o dodatkowe 94,000 mkw. Ożywienie rynku pokazuje poniższa lista wybranych obiektów, które znajdują się w trakcie budowy lub zadebiutowały w ostatnich miesiącach. Do tego dochodzi jeszcze spora grupa projektów na czele z Galerią Wilanów i Galerią Ursynów, które dopiero czekają na oficjalne ogłoszenie w tym roku.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA