PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Centrum handlowe w Rudzie Śląskiej licytowane przez komornika

 • Autor: Propertynews.pl
 • 16 lis 2015 16:59

Centrum handlowe w Rudzie Śląskiej licytowane przez komornika Fot. Fotolia

10 grudnia odbędzie się licytacja komornicza centrum handlowego Ruda Park w Rudzie Śląskiej. Inwestorem projektu jest firma Mostostal Quantum Ruda Park.

REKLAMA

Budowa inwestycji rozpoczęła się w 2012 roku. Na jej budowę inwestor, firma Mostostal Quantum Ruda Park wyemitowała obligacje o wartości 24 mln złotych. Planowany termin zakończenia budowy wyznaczono na kwiecień 2013 roku.

Realizacja inwestycji potrwała dłużej, niż zakładano. Jako przyczyny wskazywane są m.in. przedłużona zima opóźniająca prace oraz błąd projektowy architektów Miasta Ruda Śląska, który spowodował wstrzymanie robót związanych z budową zjazdu z ul. Zabrzańskiej i przebudową torowiska tramwajowego. 

Obiekt oficjalnie otwarto we wrześniu 2013 roku. Inwestor skomercjalizował częściowo powierzchnię. Do tej pory na terenie centrum handlowego działa Media Expert. Pozostali najemcy zrezygnowali z wynajmu.

Jak informują serwis Propertynews.pl przedstawiciele obligatariuszy, inwestor początkowo prosił o przesunięcie terminu wykupu obligacji do 2014 roku. Ostatecznie, m.in. z powodu zakończonego niepowodzeniem procesu sprzedaży nieruchomości na rzecz London & Cambridge Properties, do wykupienia nie doszło. Z tego powodu wystąpiono z wnioskiem o windykację należności.

Cena wywoławcza nieruchomości to 19,47 mln złotych. Według szacunków wartość nieruchomości to 29,2 mln złotych. Roczny dochód operacyjny netto może wynosić 1,9 mln złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • mieetek 2016-11-21 20:15:50
  niech o odszkodowanie walczą!
 • juz 2015-11-22 16:46:09
  no raczej tak, byle wykorzystać a nie stawiać nowe.
 • bapik 2015-11-21 11:47:45
  no i co się z nim stanie jak będzie nowy właściciel, przecież chyba go nie zamkną tylko ktoś kupi załątwi to jak trzeba, wstawi Media expert i inne sklepy przyciągające klientele i będzie git.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA