PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Centrum nie tylko na zakupy. Dziś w cenie są architektura i wielofunkcyjność

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 paź 2015 10:08

Centrum nie tylko na zakupy. Dziś w cenie są architektura i wielofunkcyjność Sopot Centrum

Problemem nowoczesnych obiektów komercyjnych jest ich zbliżona oferta handlowa. Chcemy, by projekt Sopot Centrum wyróżnił się na tle konkurencji poprzez łączenie ze sobą wielu różnorodnych funkcji - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Katarzyna Arczyńska-Karpowicz, IMV Polska, Sopot Centrum.

REKLAMA

Jak wyjaśnia przedstawicielka Sopot Centrum, powstająca na terenach przydworcowych w Sopocie, inwestycja skupi takie elementy jak: lokale handlowe, usługowe, gastronomiczne, biurowe, hotelowe oraz dworzec PKP.

- Celem inwestycji jest stworzenie nowej tkanki miejskiej, wyróżniającej się nowoczesną architekturą, wysokim standardem materiałów wykończeniowych oraz dostępnością komunikacyjną. Dzięki wielowymiarowości obiektu, łączącego w sobie szereg różnych funkcji, chcemy stworzyć miejsce, które będzie wizytówką miasta Sopotu. Uważamy, że właśnie ta różnorodność stanowi o sukcesie komercyjnym tego miejsca - uważa Katarzyna Arczyńska-Karpowicz.

Czy to atut dla najemców? Jak mówi Katarzyna Arczyńska-Karpowicz, projekt Sopot Centrum cieszy się dużym zainteresowanie wśród potencjalnych najemców. - Obecnie typowym problemem nowoczesnych obiektów komercyjnych jest ich zbliżona oferta handlowa. Chcemy, by projekt Sopot Centrum wyróżnił się na tle konkurencji poprzez łączenie ze sobą wielu różnorodnych funkcji. Poza ofertą handlową, będzie można skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej: restauracji, barów oraz kawiarni. Poza znanymi sieciami handlowymi na polskim rynku, wśród najemców znajdą się również lokalne firmy, które będą wyróżniać obiekt na tle innych centrów - opowiada. - Uważamy, że jest to miejsce idealne również dla debiutujących sieci, poszukujących nietuzinkowych powierzchni na wynajem. Mamy nadzieję, że nasz rynek będzie równie atrakcyjnie oceniany przez debiutujące sieci, co rynek pozostałych dużych aglomeracji, takich jak Wrocław czy Poznań - podsumowuje. 

W kompleksie znajdzie się również dworzec PKP z infrastrukturą oraz rozbudowana oferta usługowa służąca podróżującym oraz mieszkańcom miasta. Na wyższych kondygnacjach znajdą się biura, dla turystów oraz osób podróżujących w celach biznesowych otwarty zostanie hotel.

Kompleks ma być również miejscem ściśle związanym z miastem oraz jego mieszkańcami m.in. poprzez otwarcie Sopoteki – czyli nowoczesnej, miejskiej mediateki.

Przedstawicielka projektu Sopot Centrum podkreśla, że trójmiejski rynek obiektów komercyjnych jest mniej podatny na sezonowość. Ze względu na lokalizację nad morzem, całe Trójmiasto, ale przede wszystkim Sopot, jest licznie odwiedzany przez turystów w okresie wakacyjnym. Oferta projektu Sopot Centrum ma być dostosowana do tego trendu m.in. poprzez szeroko rozbudowaną ofertę gastronomiczną oraz infrastrukturę handlowo-usługową służącą zarówno turystom jak i podróżującym. Ze względu na fakt, że miasto Sopot jest kurortem, inwestor zdecydował się również na uruchomienie hotelu.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA