PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CH Łacina z pozwoleniem na budowę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 wrz 2012 09:10

CH Łacina z pozwoleniem na budowę

W najbliższym czasie może ruszyć budowa jednego z największych centrów handlowych w Polsce. Apsys Polska posiada już wszystkie tereny niezbędne do rozpoczęcia prac, a Urząd Miasta Poznania wydał pozwolenie na budowę. CH Łacina zostanie oddane do użytku pod koniec 2014 roku.

REKLAMA

- Centrum Łacina będzie największym miejscem przeznaczonym zakupom w Poznaniu, jak również w całej Wielkopolsce. Łacina to centrum handlowo-rozrywkowe nowej generacji, które będzie wyróżniać się architekturą, ekologicznymi rozwiązaniami i dostępem nowych technologii zakupowych. Pozwolą one naszym klientom na doświadczenie nowej jakości zakupów - mówi Fabrice Bansay, prezes zarządu Apsys Polska.

Łączna powierzchnia centrum to 98 tys. mkw. Swoje lokale otworzy w nim prawie 300 najemców: 3 najemców głównych, 40 sklepów o średniej i dużej powierzchni, 230 butików oraz 40 restauracji i kawiarni.

Do grona najemców należą: Carrefour, Leroy Merlin, Van Graff, Multikino z 9 salami. Na parterze będą mieściły się firmy z branży sportowej, obuwniczej, bieliźnianej oraz sklepy z akcesoriami. Moda znajdzie się na pierwszym piętrze. Na drugim piętrze zlokalizowany zostanie fitness klub z basenem oraz sauną.

Na zewnątrz budynku pojawią się punkty restauracyjne wraz z ogródkami zimowymi i letnimi. Odwiedzający kompleks będą mogli skorzystać także z bezpłatnego parkingu na 3 300 miejsc.

W tym momencie inwestor, firma Apsys Polska ubiega się o certyfikat BREEAM (z oceną bardzo dobry). Zgodnie z planami CH Łacina dysponować ma innowacyjnymi nowinkami technologicznymi, jak system zarządzania ruchem kołowym, cyfrowe ekrany czy Wifi.

Według inwestora obsługa klientów stać ma na najwyższym poziomie. Zatrudniony zostanie personel pomocniczy i parkujący, możliwa będzie dostawa zakupionych towarów, udostępnione zostaną usługi pralnicze, szewskie, domowe posiłki, opieka nad dziećmi, strefa zabaw dla dzieci, strefa wypoczynkowa oraz zakupy z osobistym stylistą.

Centrum Handlowe Łacina zostało zaprojektowane przez pracownię RTKL, znaną m.in. z takich projektów jak Arkadia w Warszawie, Metropolis w Moskwie czy też Westfield w San Francisco.

Obiekt powstanie przy Rondzie Rataje. Łączna wartość inwestycji to 350 mln euro.

- W budowę centrum zaangażowanych zostanie ponad 3 000. pracowników. Z kolei już po otwarciu obiektu zatrudnionych w nim będzie aż 3 500. poznaniaków. Budowa Łaciny jest ściśle związana z koncepcją urbanizacji dzielnicy Rataje, zainicjowanej jeszcze w latach sześćdziesiątych. Warto podkreślić, że projekt zakłada również rozbudowę układu komunikacyjnego związanego z powstaniem centrum, co wpłynie na atrakcyjność tego rejonu dla innych potencjalnych inwestorów - informuje Fabrice Bansay.

Firma Apsys istnieje w Polsce od 1997 roku. Obecnie zarządza 15 centrami handlowymi w 12 miastach.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA