PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CH Łacina z pozwoleniem na budowę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 wrz 2012 09:10

CH Łacina z pozwoleniem na budowę

W najbliższym czasie może ruszyć budowa jednego z największych centrów handlowych w Polsce. Apsys Polska posiada już wszystkie tereny niezbędne do rozpoczęcia prac, a Urząd Miasta Poznania wydał pozwolenie na budowę. CH Łacina zostanie oddane do użytku pod koniec 2014 roku.

REKLAMA

- Centrum Łacina będzie największym miejscem przeznaczonym zakupom w Poznaniu, jak również w całej Wielkopolsce. Łacina to centrum handlowo-rozrywkowe nowej generacji, które będzie wyróżniać się architekturą, ekologicznymi rozwiązaniami i dostępem nowych technologii zakupowych. Pozwolą one naszym klientom na doświadczenie nowej jakości zakupów - mówi Fabrice Bansay, prezes zarządu Apsys Polska.

Łączna powierzchnia centrum to 98 tys. mkw. Swoje lokale otworzy w nim prawie 300 najemców: 3 najemców głównych, 40 sklepów o średniej i dużej powierzchni, 230 butików oraz 40 restauracji i kawiarni.

Do grona najemców należą: Carrefour, Leroy Merlin, Van Graff, Multikino z 9 salami. Na parterze będą mieściły się firmy z branży sportowej, obuwniczej, bieliźnianej oraz sklepy z akcesoriami. Moda znajdzie się na pierwszym piętrze. Na drugim piętrze zlokalizowany zostanie fitness klub z basenem oraz sauną.

Na zewnątrz budynku pojawią się punkty restauracyjne wraz z ogródkami zimowymi i letnimi. Odwiedzający kompleks będą mogli skorzystać także z bezpłatnego parkingu na 3 300 miejsc.

W tym momencie inwestor, firma Apsys Polska ubiega się o certyfikat BREEAM (z oceną bardzo dobry). Zgodnie z planami CH Łacina dysponować ma innowacyjnymi nowinkami technologicznymi, jak system zarządzania ruchem kołowym, cyfrowe ekrany czy Wifi.

Według inwestora obsługa klientów stać ma na najwyższym poziomie. Zatrudniony zostanie personel pomocniczy i parkujący, możliwa będzie dostawa zakupionych towarów, udostępnione zostaną usługi pralnicze, szewskie, domowe posiłki, opieka nad dziećmi, strefa zabaw dla dzieci, strefa wypoczynkowa oraz zakupy z osobistym stylistą.

Centrum Handlowe Łacina zostało zaprojektowane przez pracownię RTKL, znaną m.in. z takich projektów jak Arkadia w Warszawie, Metropolis w Moskwie czy też Westfield w San Francisco.

Obiekt powstanie przy Rondzie Rataje. Łączna wartość inwestycji to 350 mln euro.

- W budowę centrum zaangażowanych zostanie ponad 3 000. pracowników. Z kolei już po otwarciu obiektu zatrudnionych w nim będzie aż 3 500. poznaniaków. Budowa Łaciny jest ściśle związana z koncepcją urbanizacji dzielnicy Rataje, zainicjowanej jeszcze w latach sześćdziesiątych. Warto podkreślić, że projekt zakłada również rozbudowę układu komunikacyjnego związanego z powstaniem centrum, co wpłynie na atrakcyjność tego rejonu dla innych potencjalnych inwestorów - informuje Fabrice Bansay.

Firma Apsys istnieje w Polsce od 1997 roku. Obecnie zarządza 15 centrami handlowymi w 12 miastach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA