PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Chojnice: Rozpoczęła się przebudowa układu drogowego w pobliżu Multicentrum Victoria

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 maj 2013 10:34

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ulic: Derdowskiego, Wysokiej, Mickiewicza, Zielonej i Kilińskiego w Chojnicach. Inwestor galerii - spółka Victoria Sobol s.k.a - partycypuje w tej inwestycji zarówno pod względem organizacyjnym, jak i finansowym. Równocześnie trwają prace przy realizacji Multicentrum Victoria w Chojnicach. Otwarcie galerii planowane jest na I kwartał 2014 r.

REKLAMA

Zgodnie z trójstronnym porozumieniem zawartym przez inwestora, przedstawicieli miasta Chojnice oraz starostwa powiatowego, zmodernizują oni jeden z obecnie najniebezpieczniejszych układów komunikacyjnych w Chojnicach. W ramach tej inwestycji przebudowana zostanie również ulica Zielona wraz ze skrzyżowaniami z ulicą Strzelecką.

Z badań natężenia ruchu, przeprowadzanych na zlecenie inwestora przez firmę Trafik s.c., w obrębie planowanego ronda średnie natężenie ruchu wynosi ponad 1 300 pojazdów na godzinę.

Jak podaje inwestor, przygotowany projekt zakłada realizację rozwiązania komunikacyjnego, nazywanego popularnie „rondem biszkoptowym", czyli połączenia dwóch rond. Jest to wariant łączący wszystkie pięć ulic przy minimalnych zmianach przestrzennych. Dzięki temu zwiększy się płynność ruchu i przepustowość w obrębie tych ulic, co będzie miało znaczenie w momencie oddania do użytkowania Multicentrum Victoria i związanego z tym zwiększenia natężenia ruchu w śródmieściu Chojnic.

- Multicentrum Victoria będzie galeria śródmiejską, tym samym może zaoferować przyszłym najemców unikalną możliwość ekspozycji logotypu - mówi Mariusz Sobol, inwestor galerii. - Wielokierunkowy najazd i lokalizacja przy jednym z najbardziej uczęszczanych układów komunikacyjnych w mieście sprawi, że każdego dnia, ponad 30 000 kierowców, pieszych i podróżujących komunikacją miejską będzie miało styczność z szyldami galerii, najemców i innymi materiałami promocyjnymi. Jest to właściwie równoznaczne z wielkoformatową reklamą w samym centrum miasta - dodaje. 

Planowane zakończenie przebudowy ronda powinno zakończyć się do końca października br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

  • chojniczanin 2013-05-24 16:14:39
    Tylko ze inwestor nie ma kredytu, firma budujaca multicentrum zeszla z plascu budowy a wklad inwestora w budowe ronda to wpis do hipoteki na rzecz starostwa

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA