PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cinema City myśli o nowych rynkach. W tym roku na inwestycje wyda do 20 mln euro

  • Autor: Jolanta Wasiluk
  • 20 maj 2013 18:44

Cinema City myśli o nowych rynkach. W tym roku na inwestycje wyda do 20 mln euro

Cinema City monitoruje rynek kinowy w Europie Zachodniej, a ewentualną ekspansję w tym regionie będzie realizować poprzez akwizycje. Spółka podtrzymuje plany uruchomienia w tym roku multipleksów na łącznie 30-40 ekranów, głównie w Rumunii. CAPEX wyniesie 15-20 mln euro.

REKLAMA

"Jeżeli myślimy o ekspansji w Europie Zachodniej, to raczej myślimy o akwizycjach, ponieważ są to rynki dojrzałe. Monitorujemy rynek kinowy w tym regionie i kiedy pojawi się okazja, będziemy rozważać akwizycję" - poinformował PAP Nisan Cohen, dyrektor finansowy spółki.

Cinema City informowało wcześniej, że analizuje możliwości wejścia na nowe rynki, głównie w Europie Zachodniej i Północnej.

Cohen potwierdził, że spółka planuje w tym roku otworzyć multipleksy na 30-40 ekranów. CAPEX wyniesie 15-20 mln euro. "W 2013 r. planujemy otworzyć 30-40 ekranów, łącznie z multipleksem otwartym w marcu w Sofii w Bułgarii. 2-3 kolejne kina w Rumunii mogą otworzyć się w drugiej połowie roku. W tym roku planujemy inwestycje wysokości 15-20 mln euro" - podał.

"Prowadzimy prace nad naszym drugim kinem wolnostojącym w Izraelu, w Jerozolimie, które planujemy otworzyć w 2015 r. W przyszłości nie wykluczamy budowy takich projektów w innych krajach, w dokładnie dobranych lokalizacjach, strategicznie ważnych dla spółki" - dodał.
W lipcu w 2012 r. spółka otworzyła 24-ekranowy megapleks Yes Planet w Rishon Lezion, w Izraelu.

Cohen nie chciał komentować wyników osiąganych przez spółkę w II kwartale. "Jest za wcześnie, by podsumować II kwartał. Przed nami bardzo dobre filmy, które powinny przynieść dobre wyniki. Jesteśmy optymistami, jeżeli chodzi o rok 2013" - powiedział tylko.

W I kwartale 2013 r. Cinema City wypracowało skonsolidowane przychody w wysokości 71,3 mln euro (wzrost o 14,1 proc. rdr). Skonsolidowana EBITDA wyniosła 15,9 mln euro (wzrost o 18,4 proc. rdr). Zysk netto osiągnął poziom 5,5 mln euro (wzrost o 7,4 proc. rdr).

Pytany o to, czy spółka widzi jakieś zagrożenie dla swojej pozycji rynkowej w związku przejęciem Multikina przez Vue Entertainment, Cohen odpowiedział: "Uważamy, że wejście tak dużego gracza na rynek polski pokazuje wysoka ocenę tego rynku i jego potencjału. Jesteśmy zadowoleni, że jesteśmy tutaj liderem. Mamy plany otwarcia kolejnych kin w bardzo dobrych lokalizacjach, co będzie umacniało naszą pozycję w Polsce". Dodał, że Cinema City nie planowało akwizycji Multikina.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA