PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cinema City myśli o nowych rynkach. W tym roku na inwestycje wyda do 20 mln euro

  • Autor: Jolanta Wasiluk
  • 20 maj 2013 18:44

Cinema City myśli o nowych rynkach. W tym roku na inwestycje wyda do 20 mln euro

Cinema City monitoruje rynek kinowy w Europie Zachodniej, a ewentualną ekspansję w tym regionie będzie realizować poprzez akwizycje. Spółka podtrzymuje plany uruchomienia w tym roku multipleksów na łącznie 30-40 ekranów, głównie w Rumunii. CAPEX wyniesie 15-20 mln euro.

REKLAMA

"Jeżeli myślimy o ekspansji w Europie Zachodniej, to raczej myślimy o akwizycjach, ponieważ są to rynki dojrzałe. Monitorujemy rynek kinowy w tym regionie i kiedy pojawi się okazja, będziemy rozważać akwizycję" - poinformował PAP Nisan Cohen, dyrektor finansowy spółki.

Cinema City informowało wcześniej, że analizuje możliwości wejścia na nowe rynki, głównie w Europie Zachodniej i Północnej.

Cohen potwierdził, że spółka planuje w tym roku otworzyć multipleksy na 30-40 ekranów. CAPEX wyniesie 15-20 mln euro. "W 2013 r. planujemy otworzyć 30-40 ekranów, łącznie z multipleksem otwartym w marcu w Sofii w Bułgarii. 2-3 kolejne kina w Rumunii mogą otworzyć się w drugiej połowie roku. W tym roku planujemy inwestycje wysokości 15-20 mln euro" - podał.

"Prowadzimy prace nad naszym drugim kinem wolnostojącym w Izraelu, w Jerozolimie, które planujemy otworzyć w 2015 r. W przyszłości nie wykluczamy budowy takich projektów w innych krajach, w dokładnie dobranych lokalizacjach, strategicznie ważnych dla spółki" - dodał.
W lipcu w 2012 r. spółka otworzyła 24-ekranowy megapleks Yes Planet w Rishon Lezion, w Izraelu.

Cohen nie chciał komentować wyników osiąganych przez spółkę w II kwartale. "Jest za wcześnie, by podsumować II kwartał. Przed nami bardzo dobre filmy, które powinny przynieść dobre wyniki. Jesteśmy optymistami, jeżeli chodzi o rok 2013" - powiedział tylko.

W I kwartale 2013 r. Cinema City wypracowało skonsolidowane przychody w wysokości 71,3 mln euro (wzrost o 14,1 proc. rdr). Skonsolidowana EBITDA wyniosła 15,9 mln euro (wzrost o 18,4 proc. rdr). Zysk netto osiągnął poziom 5,5 mln euro (wzrost o 7,4 proc. rdr).

Pytany o to, czy spółka widzi jakieś zagrożenie dla swojej pozycji rynkowej w związku przejęciem Multikina przez Vue Entertainment, Cohen odpowiedział: "Uważamy, że wejście tak dużego gracza na rynek polski pokazuje wysoka ocenę tego rynku i jego potencjału. Jesteśmy zadowoleni, że jesteśmy tutaj liderem. Mamy plany otwarcia kolejnych kin w bardzo dobrych lokalizacjach, co będzie umacniało naszą pozycję w Polsce". Dodał, że Cinema City nie planowało akwizycji Multikina.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA