PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cinema City nie wyklucza sprzedaży część aktywów

  • Autor: PAP
  • 21 gru 2012 12:17

Cinema City nie wyklucza, że w momencie ożywienia koniunktury na rynku nieruchomości, sprzeda część aktywów Israel Theatres Real Estate (SPC), ale nie ma w planach zbycia udziałów w Ronson Europe - poinformował PAP dyrektor finansowy, Israel Greidinger. Spółka nie wypłaci dywidendy za 2012 r.

REKLAMA

"Wierzymy, że kiedy rynek nieruchomości się odrodzi, pojawią się również możliwości sprzedaży części aktywów Israel Theaters Real Estate, co będzie stanowiło wartość dodaną dla spółki" - powiedział PAP Greidinger.

Dodał, że obecnie nie ma planów sprzedaży udziałów w spółce deweloperskiej Ronson Europe, w której Israel Theatres Real Estate ma 32,11 proc. udziałów.

Cinema City poinformowało w środę późnym wieczorem o kupnie Israel Theaters Real Estate, spółki, która posiadała wszystkie aktywa CCINT związane z rynkiem nieruchomości. Cena zakupu to 33,1 mln euro. Operator kin przejął jednocześnie zadłużenie spółki o łącznej wartości 110,7 mln euro.

W ocenie Greidingera, każde aktywo przejmowane w ramach transakcji stanowi dobrą wartość dla Cinema City.

"Aktywa w Bułgarii są wyceniane z 35-proc. dyskontem wobec ceny, po której zostały sprzedane Israel Theatres w 2010 roku, a tymczasem w naszej opinii rynek bułgarski w średnim terminie się odrodzi. Z kolei aktywa w Izraelu generują przychody, a część z nich może być również w odpowiednim momencie sprzedana" - podał dyrektor finansowy.

"W skład przejmowanych aktywów w Polsce wchodzą natomiast: Ronson, który ma bardzo dobry portfel projektów w realizacji, a także inwestycja Park of Poland, gdzie zakończyliśmy już etap związany z zakupem ziemi i zmianą planu zagospodarowania" - powiedział również.

Israel Theaters Real Estate to właściciel m.in. gruntów w podwarszawskim Mszczonowie, przeznaczonych do wybudowania na nich parku rozrywki. Inwestycja wyceniana jest na kilka miliardów złotych.

"Rozpoczęliśmy już poszukiwania inwestora strategicznego dla tego projektu, jako że celem Cinema City jest zostanie mniejszościowym akcjonariuszem i jednocześnie zarządzanie parkiem i otrzymywanie +management fee+" - powiedział Greidinger.

"Rozpoczęcie prac budowlanych w parku rozrywki jest uzależnione od pozyskania inwestora strategicznego. Nie planujemy inwestowania dodatkowych środków poza tymi, które przeznaczyliśmy już na zakup ziemi" - dodał.

W portfelu Israel Theaters Real Estate znajdują się także: Mall of Rousse oraz inne działki gruntu w Bułgarii, budynek biurowy w Herzliya oraz pięć innych nieruchomości w Izraelu.

Jak podało Cinema City, nabywane aktywa zostały wycenione łącznie na kwotę 143,8 mln euro.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA