PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cinema City nie zwalnia - wywiad

  • Autor: Jolanta Wasiluk (PAP)
  • 31 sie 2012 13:32

Cinema City, które w tym roku planuje otworzyć co najmniej sześć kin z około 80 salami, szacuje, że w przyszłym roku otworzy multipleksy o podobnej liczbie ekranów. Operator zamierza natomiast ponieść w 2013 r. mniejsze rdr nakłady inwestycyjne - wyniosą one ok. 20-25 mln euro - poinformował PAP Nisan Cohen, zastępca dyrektora finansowego Cinema City.

REKLAMA

"Obecnie analizujemy z deweloperami status realizowanych kin. Zakładamy, że w 2013 roku moglibyśmy otworzyć podobną liczbę ekranów jak w 2012 chociaż obraz sytuacji będzie bardziej czytelny bliżej końca roku" - powiedział Nisan Cohen.

W 2012 r. spółka planuje otworzyć co najmniej sześć kin z blisko 80 ekranami. Plan jest realny, bo do tej pory Cinema City uruchomiło cztery multipleksy na ok. 50 ekranów.

"W IV kwartale planujemy otwarcie 10-ekranowego kina w Ploiesti, w Rumuni, oraz być może otworzymy nasz drugi multipleks w Sofii, w Bułgarii, z 14 ekranami" - dodał Cohen.

Obecnie operator prowadzi 98 multipleksów z 943 ekranami w siedmiu krajach - Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Izrael). 29 kolejnych wielosalowych kin jest w przygotowaniu bądź w budowie. Znajdzie się w nich około 300 ekranów.

Cohen podał, że mimo otwarcia w przyszłym roku kin z podobną liczbą sal jak w tym roku, nakłady inwestycyjne Cinema City będą w tym okresie niższe rok do roku.

"W 2012 roku mamy za sobą już dwie duże inwestycje, czyli ukończenie cyfryzacji oraz budowy megapleksu w Rishon LeZion. W 2013 roku nasz CAPEX naturalnie się zmniejszy do szacunkowego poziomu 20-25 mln euro" - skomentował.

Cinema City zakończyła proces cyfryzacji swoich multipleksów w maju tego roku. W ocenie spółki przyniesie to korzyści zarówno po stronie operacyjnej, w wyniku obniżenia kosztów operacyjnych, jak i po stronie przychodów, głównie dzięki możliwości generowania środków pieniężnych z filmów w formacie 3D i z innych produkcji filmowych.

Na wyniki spółki w tym roku pozytywnie ma wpływać także pełna integracja kin Palace Cinemas, przejętych na początku 2011 r.

"Palace Cinemas zostały w pełni zintegrowane z siecią Cinema City, po ciężkiej pracy wykonanej w 2011 roku, aby wdrożyć nasze standardy i rozwiązania. Wciąż renegocjujemy część umów najmu, a więc możemy jeszcze poprawić rentowność przejętych multipleksów" - skomentował zastępca dyrektora finansowego Cinema City.

Cohen poinformował, że wyniki spółki za II kwartał, tradycyjnie najgorszy dla spółki, są zgodne z oczekiwaniami zarządu. Na osiągnięte w tym czasie rezultaty negatywnie wpłynęło m.in. Euro 2012.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA