PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cinema City oczekuje wzrostu sprzedaży biletów i przychodów

  • Autor: PAP
  • 15 lis 2012 09:39

Cinema City obserwuje w IV kwartale utrzymanie się pozytywnego trendu, jeśli chodzi o frekwencję w kinach. Spółka oczekuje, że w ostatnich trzech miesiącach roku nastąpi wzrost sprzedaży biletów oraz przychodów - podało Cinema City w komunikacie. W IV kwartale spółka planuje otworzyć multipleks w Rumunii z 12 ekranami.

REKLAMA

"Stosunkowo wysoka frekwencja w trzecim kwartale (...) zrekompensowała niższe wyniki pierwszego półrocza 2012 roku w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. W większości krajów działalności, w październiku nadal utrzymywał się pozytywny trend pod względem frekwencji rozpoczęty w trzecim kwartale bieżącego roku. Spółka oczekuje, że wzrost sprzedaży biletów i poziomu przychodów utrzyma się w czwartym kwartale roku, kiedy w kinach pojawi się bogaty repertuar filmowy, obejmujący liczne kontynuacje serii, które odniosły sukces w poprzednich latach i filmy niezależne(...)" - poinformowała spółka.

Cinema City ocenia, że także repertuar na 2013 r. jest mocny.

Jak podano w komunikacie, w IV kwartale Cinema City zamierza otworzyć swój 14 multipleks w Rumunii, którym będzie obiekt w Ploiesti (12 ekranów).

"W 2013 roku Spółka planuje kolejne otwarcia nowych kin. W Bułgarii, w pierwszej połowie 2013 roku, Cinema City ma otworzyć swój drugi multipleks w Sofii, liczący 14 ekranów. W Rumunii, gdzie spółka nadal dostrzega trwający zastój na rynku nieruchomości, który spowodował opóźnienie otwarcia kilku planowanych centrów handlowych, plany dotyczące nowych obiektów w chwili obecnej dotyczą dwóch projektów przewidzianych na 2013 rok" - napisano.

Poinformowano również, że w Izraelu Cinema City planuje otwarcie dwóch kin: multipleksu Planet w Zikhron Ya'agov (11 sal projekcyjnych zlokalizowanych w dobudowanej części istniejącego centrum handlowego) oraz multipleks Planet w Beer Sheva (18 sal projekcyjnych w nowo wybudowanym centrum handlowym). Otwarcie obydwu projektów nastąpi najprawdopodobniej w 2014 r.

Po wdrożeniu formatu 4DX w Izraelu, spółka planuje uruchomienie kolejnych trzech sal 4DX w Warszawie, Pradze i Budapeszcie w 2013 r. oraz do 30 sal 4DX w ciągu następnych 5 lat.

Na dzień 30 września 2012 roku Cinema City posiadało wiążące umowy najmu dotyczące 31 projektów obejmujących około 330 ekranów. Spółka jest w trakcie zaawansowanych negocjacji w sprawie podpisania kolejnych umów najmu.

Jak podano w komunikacie, "spółka nieprzerwanie prowadzi analizę możliwości realizacji przejęć na mniejszą skalę w krajach swojej działalności, a także rozważa ekspansję na nowe rynki".

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA