PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cinema City planuje wydać 30-35 mln euro na inwestycje w 2014

  • Autor: Jolanta Wasiluk
  • 20 lis 2013 12:37

Cinema City planuje wydać 30-35 mln euro na inwestycje w 2014

Cinema City zakłada, że wyda na inwestycje w 2014 r. 30-35 mln euro wobec ok. 20 mln euro w 2013 r. Planuje wówczas otworzyć kina z 70-80 ekranami w Polsce, Izraelu i Rumunii. Spółka optymistycznie patrzy na swoją działalność w perspektywie najbliższych dwóch lat.

REKLAMA

"W 2014 roku powiększymy naszą sieć o 70-80 nowych ekranów (w Izraelu, Polsce i Rumunii - przyp. PAP). Trwają prace przy budowie wolnostojącego megapleksu Yes Planet w Jerozolimie. Planujemy także uruchomić kina 4DX w trzech-czterech lokalizacjach. Wydatki na inwestycje mogą sięgnąć 30-35 mln euro" - poinformował PAP Nisan Cohen, dyrektor finansowy Cinema City International.

Cohen nie chciał zdradzić, czy w przyszłym roku spółka może zdecydować się na akwizycje. „Cały czas rozważamy różne możliwości wejść na nowe rynki" - powiedział jedynie.

Na pytanie o perspektywy poprawy wyników w 2014 r., odpowiedział: „Skupiamy się na rozwoju spółki i nowych projektach w perspektywie najbliższych dwóch lat. Planujemy uruchomienie trzech dużych kin w Izraelu, kolejnych dwóch-trzech w Polsce i kilku multipleksów w Rumunii. Zapowiedzi premier filmowych na najbliższy rok są według nas bardzo obiecujące, co w połączeniu z planami rozwoju pozwala nam optymistycznie myśleć o 2014 i 2015 roku".

Cohen nie chciał komentować przebiegu ostatniego kwartału 2013 r. Przypomniał jedynie, że do kin wejdą w nim jeszcze dwa duże tytuły - kolejne części „Hunger Games" i „Hobbita". W całym 2013 r. Cinema City oczekuje jednak lepszych wyników niż w 2012 r.
"W tym roku obserwujemy pozytywny wpływ z otwarć nowych kin w ostatnich 12 miesiącach, zwłaszcza megapleksu w Rishon Lezion. Notujemy też znaczące korzyści wynikające z procesu cyfryzacji i dobry poziom sprzedaży biletów na większości rynków" - skomentował dyrektor finansowy spółki.

"To wszystko, połączone z naszą zasadą ścisłej kontroli kosztów, przekłada się na wzrost wyników w tym roku. Wierzymy, że nasze skonsolidowane wyniki w 2013 r. będą wyższe niż te osiągnięte w 2012 r." - dodał.

Cohen poinformował, że spółka planuje wydać w tym roku na inwestycje około 20 mln euro, wliczając w to niedawno zakończoną transakcję zakupu udziałów w spółce Ronson. Cinema City kupiło wówczas 7,65 proc. akcji Ronsona za ok. 14,6 mln zł.

Pytany, czy spółka rozważa wypłatę dywidendy z zysku za 2013 r., Cohen odpowiedział jedynie: „Po przygotowaniu raportu za 2013 r., będziemy analizować wszystkie czynniki mające wpływ na nasze potrzeby inwestycyjne, plany rozwoju itp.".

W okresie pierwszych dziewięciu miesięcy 2013 r. skonsolidowane przychody Cinema City wyniosły 212,3 mln euro po wzroście o 8,3 proc. rdr. Skonsolidowana EBITDA wyniosła 47,8 mln euro (wzrost o 14,3 proc. rdr), a zysk netto osiągnął 16,5 mln euro (wzrost o 7,1 proc. rdr.).

Cinema City jest operatorem kin w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Spółka prowadzi 99 multipleksów z 966 ekranami, w siedmiu krajach: Polsce, Czechach, Rumunii, Bułgarii, na Węgrzech i Słowacji oraz w Izraelu. Cinema City działa ponadto w segmencie reklamy kinowej i dystrybucji filmów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA