PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cinema City rośnie o ponad 10 proc. po ogłoszeniu transakcji z Cineworld

  • Autor: PAP
  • 10 sty 2014 11:27

Kurs Cinema City rośnie o ponad 10 proc. po ogłoszeniu połączenia działalności kinowej z Cineworld, które ma zostać sfinalizowane w marcu 2014 r. Zdaniem analityków transakcja jest korzystna dla akcjonariuszy Cinema City, a obecny kurs spółki nie odzwierciedla wszystkich korzyści z niej wynikających.

REKLAMA

- W rocznicę poprzedniej transakcji, czyli przejęcia aktywów deweloperskich z wysokim długiem, spółka ogłosiła plan połączenia z Cineworld. To bardzo przyzwoity ruch wobec akcjonariuszy mniejszościowych. Widzimy wiele korzyści dla spółki i jej akcjonariuszy. Kurs to potwierdza. Koncepcja jest bardzo ciekawa, moim zdaniem to korzystna oferta - komentuje Maciej Bobrowski, DM BDM.

Dodaje, że jeśli porozumienie zostanie zrealizowane, spółka dostanie 272 mln funtów w gotówce. - Szacujemy, że spłaci zadłużenie i zostanie jej 100 mln funtów gotówki, która będzie wydatkowana na działalność deweloperską, m.in. na park rozrywki w Mszczonowie. Firma będzie spółką holdingową, będzie miała 25 proc. Cineworld, w którym pojawią się zarządzający Cinema City, będą więc mieli władztwo nad nowym podmiotem. I będzie posiadała aktywa nieruchomościowe, które ma dzisiaj - mówi analityk.

Uważam, że obecny kurs nie uwzględnia korzyści, jakie mogą wynikać z połączenia, jest tu duży potencjał do wzrostu".

O 9.41 kurs Cinema City rósł o prawie 11 proc., do 33,45 zł.

Wynagrodzenie, które otrzyma Cinema City, będzie składało się z kwoty 272 mln GBP w gotówce oraz akcji w Cineworld, stanowiących 24,9 proc. udziału w kapitale zakładowym Cineworld w dniu zamknięcia, odpowiadających wartości przedsiębiorstwa bez uwzględnienia gotówki i zadłużenia w kwocie około 503 mln GBP.

Ponadto Cinema City otrzyma w chwili zamknięcia transakcji kwotę bliską 14,5 mln euro w gotówce oraz wynagrodzenie z zysku, które będzie wynosić 25,9 mln euro, jeśli zamknięcie nastąpi w lutym 2014 r. lub wcześniej oraz 28,9 mln euro, jeśli zamknięcie nastąpi w marcu 2014 r. lub później, w gotówce.

Połączenie jest uzależnione od spełnienia kilku warunków: uzyskania zgody akcjonariuszy Cinema City i Cineworld na przeprowadzenie połączenia, uzyskania zgody prezesa UOKiK, zakończenia wewnętrznej reorganizacji Cinema City i jej spółek zależnych, uzyskanie przez Cineworld przychodów z planowanej praw do akcji, stanowiących 24,9 proc. udziału w Cineworld.

Cinema City planuje, że NWZ spółki w celu zatwierdzenia połączenia odbędzie się 24 lutego 2014 r., a transakcja zostanie sfinalizowane w marcu 2014 r.

Z chwilą finalizacji połączenia, obecny dyrektor generalny Cinema City, Moshe (Mooky) Greidinger, oraz obecny dyrektor finansowy, Israel Greidinger, zasiądą w radzie dyrektorów Cineworld jako, odpowiednio, dyrektor generalny i dyrektor operacyjny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA