PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cinema City sprzedało 8,5 mln biletów w I kw. 2012 r., spadek o 6,1 proc. r/r

  • Autor: ISB
  • 18 maj 2012 09:56

Zysk netto Cinema City, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, w pierwszym kwartale 2012 roku wzrósł do 5,14 mln euro z 3,63 mln euro rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie. Oczekiwania rynkowe wskazywały na 4,9 mln euro zysku netto spółki.

REKLAMA

Kina zarządzane przez Cinema City sprzedały 8,5 mln biletów w I kw. br., podała spółka, która prowadzi działalność w siedmiu krajach. Oznacza to spadek o 6,1 proc. r/r. Jednym z powodów spadku był słaby repertuar filmowy w Polsce.

"W I kw. 2012 r. spółka sprzedała 8,5 mln biletów w siedmiu krajach działalności - o 6,1 proc. mniej niż w I kw. 2011 r. Jednocześnie liczba sprzedanych biletów w takiej samej bazie kin spadła o 9,6 proc. do 8,2 miliona sztuk" - czytamy w komunikacie spółki.

Cinema City podało też, że średnia cena biletów w walutach lokalnych wzrosła niemal we wszystkich krajach działalności, podczas gdy silniejsze euro w porównaniu do I kw. 2011 utrzymało średnie ceny biletów na podobnym poziomie, co w zeszłym roku, czyli 4,47 euro za sztukę.

"W I kw. 2012 r. działalność kinowa wygenerowała 57,1 mln euro przychodów, spadek o 5,8 proc. rok do roku. Przychody ze sprzedaży biletów oraz przychody z barów kinowych spadły odpowiednio o 6,9 proc. oraz 6,4 proc. Spadek wynikał głównie z niższej sprzedaży biletów w Polsce, gdzie repertuar filmowy był znacznie skromniejszy, w porównaniu z I kw. 2011 r. Przychody z działalności kinowej w przeliczeniu na euro utrzymały się na stabilnym poziomie" - podała spółka.

Cinema City International (CCI) miała 5,14 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 3,63 mln euro zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 62,48 mln euro wobec 65,79 mln euro rok wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA