PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cinema City z optymizmem patrzy na II połowę 2013 roku

  • Autor: Jolanta Wasiluk
  • 02 wrz 2013 12:30

Cinema City z optymizmem patrzy na II połowę 2013 roku

Cinema City liczy na dobrą drugą połowę 2013 r. Operatorowi kin ma pomóc „obiecujący" repertuar filmowy, zwłaszcza premiery w IV kwartale. Pod koniec roku operator może otworzyć 1-2 multipleksy w Rumunii. Szacuje, że w całym roku wyda na inwestycje 20-25 mln euro.

REKLAMA

„Spodziewamy się dobrej drugiej połowy roku z obiecującym repertuarem filmowym, w którym najciekawsze tytuły będą miały premierę w ostatnich trzech miesiącach roku" - powiedział PAP Nisan Cohen, dyrektor finansowy Cinema City International. Przypomniał, że w drugiej połowie roku w kinach pojawiły lub pojawią się między innymi: „Hobbit: Pustkowie Smauga", „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia", „Uniwersytet Potworny", „Riddick", „Samoloty 3D", czy „Smerfy 2", a także polskie produkcje, takie jak: „Wałęsa. Człowiek z nadziei", „AmbaSSada", czy „Mój biegun".

Cohen poinformował, że w III kwartale 2013 r. spółka obserwuje stabilną sprzedaż biletów, biorąc pod uwagę skalę tytułów i wysoką bazę z III kwartału poprzedniego roku. „Łączna sprzedaż od początku roku jest wyższa w porównaniu z 2012 rokiem na co składa się wzrost cen i liczby sprzedanych biletów" - dodał.

Cinema City chce do końca roku uruchomić jeszcze 1-2 multipleksy. „Spodziewamy się 1-2 otwarć kin w Rumunii pod koniec tego roku. Nasze łączne inwestycje w 2013 roku mogą wynieść około 20-25 mln euro" - podał Cohen.

Wcześniej Cinema City szacowało, że tegoroczny CAPEX będzie nieco mniejszy i wyniesie 15-20 mln euro.

W pierwszej połowie 2013 r. spółka powiększyła sieć o dwa kina: w Paradise Center w Sofii w Bułgarii (14 ekranów) oraz w Polus Center w Cluj w Rumunii (8 ekranów).

To właśnie w Rumunii Cinema City będzie prowadziło w najbliższych latach wzmożoną ekspansję. „Obecnie mamy podpisane wiążące umowy najmu na dodatkowe 35 multipleksów z 370 nowymi ekranami. Umowy te dotyczą w większości Rumunii z kilkoma dużymi projektami planowanymi w Polsce i Izraelu, gdzie trwają prace nad naszym kolejnym wolnostojącym megapleksem w Jerozolimie" - powiedział dyrektor finansowy spółki.
Pytany o plany wejścia na nowe rynki, Cohen odpowiedział jedynie: „Stale obserwujemy i analizujemy rynek kinowy w Europie Środkowej i Wschodniej oraz Europie Zachodniej".

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA