PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cinema City z optymizmem patrzy na II połowę 2013 roku

  • Autor: Jolanta Wasiluk
  • 02 wrz 2013 12:30

Cinema City z optymizmem patrzy na II połowę 2013 roku

Cinema City liczy na dobrą drugą połowę 2013 r. Operatorowi kin ma pomóc „obiecujący" repertuar filmowy, zwłaszcza premiery w IV kwartale. Pod koniec roku operator może otworzyć 1-2 multipleksy w Rumunii. Szacuje, że w całym roku wyda na inwestycje 20-25 mln euro.

REKLAMA

„Spodziewamy się dobrej drugiej połowy roku z obiecującym repertuarem filmowym, w którym najciekawsze tytuły będą miały premierę w ostatnich trzech miesiącach roku" - powiedział PAP Nisan Cohen, dyrektor finansowy Cinema City International. Przypomniał, że w drugiej połowie roku w kinach pojawiły lub pojawią się między innymi: „Hobbit: Pustkowie Smauga", „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia", „Uniwersytet Potworny", „Riddick", „Samoloty 3D", czy „Smerfy 2", a także polskie produkcje, takie jak: „Wałęsa. Człowiek z nadziei", „AmbaSSada", czy „Mój biegun".

Cohen poinformował, że w III kwartale 2013 r. spółka obserwuje stabilną sprzedaż biletów, biorąc pod uwagę skalę tytułów i wysoką bazę z III kwartału poprzedniego roku. „Łączna sprzedaż od początku roku jest wyższa w porównaniu z 2012 rokiem na co składa się wzrost cen i liczby sprzedanych biletów" - dodał.

Cinema City chce do końca roku uruchomić jeszcze 1-2 multipleksy. „Spodziewamy się 1-2 otwarć kin w Rumunii pod koniec tego roku. Nasze łączne inwestycje w 2013 roku mogą wynieść około 20-25 mln euro" - podał Cohen.

Wcześniej Cinema City szacowało, że tegoroczny CAPEX będzie nieco mniejszy i wyniesie 15-20 mln euro.

W pierwszej połowie 2013 r. spółka powiększyła sieć o dwa kina: w Paradise Center w Sofii w Bułgarii (14 ekranów) oraz w Polus Center w Cluj w Rumunii (8 ekranów).

To właśnie w Rumunii Cinema City będzie prowadziło w najbliższych latach wzmożoną ekspansję. „Obecnie mamy podpisane wiążące umowy najmu na dodatkowe 35 multipleksów z 370 nowymi ekranami. Umowy te dotyczą w większości Rumunii z kilkoma dużymi projektami planowanymi w Polsce i Izraelu, gdzie trwają prace nad naszym kolejnym wolnostojącym megapleksem w Jerozolimie" - powiedział dyrektor finansowy spółki.
Pytany o plany wejścia na nowe rynki, Cohen odpowiedział jedynie: „Stale obserwujemy i analizujemy rynek kinowy w Europie Środkowej i Wschodniej oraz Europie Zachodniej".

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA