PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cinema3D planuje powiększać swoją sieć

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 sie 2015 09:19

Cinema3D planuje powiększać swoją sieć Jarosław Pantol, wiceprezes zarządu Cinema3D SA

W czerwcu br. spółka Cinema3D otworzyła swoje najnowsze kino w Świnoujściu. Jak dowiedział się portal Propertynews.pl, w październiku tego roku wystartuje siódma placówka sieci. W 2016 r. planowane są kolejne trzy kina pod szyldem Cinema3D.

REKLAMA

- W roku 2016 r. zostaną oddane do użytku kolejne trzy kina m.in.: w Głogowie, Gdańsku oraz Tarnowie. Spółka podpisała również umowę najmu na realizacje 9 salowego multipleksu w Warszawie - mówi Jarosław Pantol, wiceprezes zarządu Cinema3D SA. W planach jest dalsza ekspansja i rozwój sieci wielosalowych kin w nowo powstających oraz rozbudowywanych obiektach handlowych.

W ocenie naszego rozmówcy polski rynek kinowy ma się bardzo dobrze. W ubiegłym roku polskie kina przekroczyły magiczną granicę 40 mln sprzedanych biletów. - W pierwszym półroczu tego roku sprzedano 21,5 mln biletów tj. 11,5 proc. więcej niż przed rokiem. Jeśli dołożymy do tego tytuły filmów, które na ekranach zadebiutują  jesienią tego roku , to możemy z wielkim optymizmem patrzeć na cały rynek. Premiery takich filmów  jak np. Spectre, Igrzyska śmierci: Kosogłos cz. 2, Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, czy też kilka polskich dobrze zapowiadających się tytułów pozwalają spokojnie patrzeć na najbliższe miesiące pod kątem przewidywanej frekwencji - mówi Jarosław Pantol.

Jak się okazuje, operatorzy kinowy coraz chętniej oferują w swoim repertuarze tzw. kontent alternatywny. Kina zapraszają  swoich widzów  już nie tylko na  przedstawienia operowe czy sportowe, ale także transmisje teatralne i co jest zupełną nowością na polskim rynku, transmisje wydarzeń e-sportu.

Zdaniem Jarosława Pantola, na rynku jest jeszcze sporo miejsca na nowe obiekty kinowe. - Dostrzegamy potencjał miejsc, w których brakuje nowoczesnego wielosalowego kina, zapewniającego mieszkańcom dostęp do najnowszych premier filmowych, dlatego plany spółki zakładają realizacje kolejnych multipleksów na terenie kraju. Obecnie niektóre centra i galerie handlowe przechodzą modernizację, lub rozbudowę. Centra powoli zmieniają się z typowych centrów handlowych na handlowo -rozrywkowe. Pojawia się zatem szansa na pozyskanie atrakcyjnych lokalizacji pod wielosalowe kino, które uzupełni ofertę chętnie odwiedzanej galerii. Takim przykładem są m.in. Centra Handlowe Morena w Gdańsku oraz Tarnovia w Tarnowie gdzie w przyszłym roku otworzymy nasze kina.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA